українська російська англійська
Борис Колесніков: Сучасне наземне метро в Донецьку - це реально
27.07.2011 | 16:21
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Донецьк отримає сучасне наземне метро за аналогом метро у м. Дубай (ОАЕ), що поєднає центр зі спальними районами міста. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков.

«Донецьк взагалі тяжко уявити у майбутньому без метро. Найперше метро в Радянському Союзі – у Москві - побудували донецькі шахтарі, - сказав Віце-прем’єр-міністр України. – Зараз ми ведемо переговори з компанією, яка брала участь у будівництві дубайського наземного метро, що за своїми споживчими якостями, вагонним парком, економії набагато ефективніше сьогоднішнього метрополітену».

На думку Бориса Колеснікова, під землею метро має проходити лише в історичному центрі міста.

За словами Бориса Колеснікова, на проектування метрополітену знадобиться як мінімум півтора роки, утім сама наземна гілка буде у 6-7 разів дешевша, ніж підземна. «Ми запланували 50 км - така цифра буде вказана у технічному завданні. В Дубаї побудували 60 км за 5 років - поінформував Віце-прем’єр-міністр України. – Як швидко реалізуємо це завдання в нас - залежить від фінансових можливостей».

Загалом, на думку Бориса Колеснікова, рішення про будівництво метро у Донецьку, прийняте у 70-х роках, «від самого початку було авантюрне» - планувалося збудувати 63 км метрополітену, тоді як у Києві впродовж 50 років збудовано лише 50 км.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України підготувало проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Програми будівництва та розвитку мережі метрополітенів на 2011-2020 роки». Згідно із запропонованою Концепцією у Донецьку буде переглянуто послідовність будівництва та введення в експлуатацію пускових комплексів Пролетарсько-Київської лінії, враховуючи сучасну потребу міста в транспортуванні пасажирів через центр міста до залізничного вокзалу та Міжнародного аеропорту «Донецьк».

 

версія для друку