українська російська англійська
Андрій Клюєв: Середньострокова держпрограма має стати ядром системи управління, зв'язку стратегічного та бюджетного планування
22.09.2011 | 11:48
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Саме середньострокова державна програма має стати своєрідним ядром всієї системи управління, взаємозв’язку стратегічного та бюджетного планування, прогнозування,  законотворчої діяльності та організаційних заходів. Про це заявив у четвер Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, представляючи  у Верховній Раді проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки.

«Цього року ми розробили Програму на «рік плюс два». Оскільки одним з основних елементів реформи стратегічного планування в державі, в рамках виконання Програми економічних реформ, є ефективна гармонізація соціально-економічного та бюджетного планування. Під час розробки проекту Програми ми виходили з того, що сьогодні вкрай необхідно впровадити в практику діяльності Уряду сучасні методи оцінки ефективності бюджетних витрат, враховуючи широкомасштабне проведення реформ в державі, з точки зору кінцевих цілей соціально-економічних перетворень та обов'язкове узгодження цих цілей з досягнутими результатами», - заявив Андрій Клюєв.

Перший віце-прем‘єр-міністр підкреслив, що перехід від короткострокового до середньострокового планування зорієнтує бюджетний процес на прозорий розподіл коштів та максимально ефективне управління бюджетними ресурсами відповідно до пріоритетів державної політики.

«Ми змінили підхід до підготовки такого роду документів. На основі оцінок соціально-економічного стану кожного регіону  ми визначили потенціал розвитку національної економіки.  Параметри розвитку країни у наступному році характеризують зведені соціально-економічні показники, що представлені у Програмі в галузевому та територіальному розрізах, побудовані на базі даних підприємств, організацій та установ щодо їх виробничих програм та проектів», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.

Андрій Клюєв наголосив, що стратегічною базою документу є передвиборча Програма Президента України Віктора Януковича «Україна – для людей» та Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

За словами першого заступника Глави Уряду, програма охоплює усі сектори, а не лише державний сектор економіки, їх показники та заходи, з визначенням необхідних на 2012 рік ресурсів за джерелами фінансування. Тому, за його словами, у Програмі забезпечується комплексний зв’язок між розвитком окремих сегментів економіки та соціальним прогресом. У якості прикладу Андрій Клюєв навів той факт, що завдання щодо розвитку внутрішнього ринку потребує підвищення купівельної спроможності населення.

«Цього можна досягти лише шляхом зростання оплати  праці, пенсійного забезпечення та інших соціальних виплат, рівень яких залежатиме від нарощування обсягів виробництва товарів та послуг, а також від ефективності заходів щодо стримування інфляції», - заявив Андрій Клюєв.

Він повідомив, що у 2012 році передбачається, що зростання споживчих цін утримуватиметься в межах 7,9 відсотка – на рівні, який не тільки стимулюватиме пожвавлення економічної діяльності, але й забезпечить  збереження доходів громадян.

 

 

 

версія для друку