українська російська англійська
На Вінниччині реалізуються нові проекти в цукровій галузі та елеваторному господарстві
27.12.2011 | 13:51
Вінницька ОДА

Цього року в області активно втілюються новітні технології в таких стратегічних сферах, як переробка цукру, зберігання зернових, овочів та фруктів.

На даний час в області працює 47 сертифікованих елеваторів загальною потужністю 2 млн. тонн. Протягом року здані нові об’єкти загальною ємністю 320 тис. тонн. Серед яких зерносховища у Могилів-Подільському районі (с. Вендичани), Барського району (с. Міжлісся), м.Ладижин та два елеватори у Хмільницькому районі. А вже до 2015 року потужності із зберігання зерна планується довести до 2,5 млн. тонн.

Цього року в області зібрано понад 3 млн. тонн цукрових буряків, що на 400 тис. тонн більше минулорічного валу. Працювало 14 цукрових заводів, вироблено біля 440 тис. тонн цукру. І це, за словами Миколи Джиги теж значно перевищує минулорічні показники. На наступний рік площі під цукровий буряк за плановано збільшити у 1,5 рази. Уже підготовлено 105 тис. га ґрунту під посів цієї культури.

На початку цукроварного сезону в області презентовано проект нового високотехнологічного цукрового заводу потужністю 12 тис. тонн щодобової переробки сировини, будівництво якого розпочнеться в 2012 році. Завод на 80% забезпечить власні енергетичні потреби за рахунок біопалива, отриманого в результаті переробки жому.

Значним проектом для області стало введення в експлуатацію сучасного комплексу для зберігання овочів та фруктів в с. Васильківка, що у Тиврівському районі. Даний комплекс розрахований на 17,7 тис. тонн, плодосховище ємкістю 5 тис. тонн та картоплесховище на 1,5 тис. тонн.

Усього протягом поточного року введено в дію 8 фруктосховищ загальною потужністю 9,3 тис. тонн. А в найближчі роки, як відзначив голова облдержадміністрації, передбачено будівництво 7 овочесховищ потужністю 17,7 тис. тонн, а також 16 фруктосховищ ємкістю 37,7 тис. тонн.

версія для друку