українська російська англійська
Андрій Клюєв: Відсутність черг та скарг на роботу дозвільних центрів за схемою "єдиного вікна" - принципова вимога Президента України
29.12.2011 | 13:32
Прес-служба Першого віце-прем‘єр-міністра- Міністра економічного розвитку і торгівлі

Головна вимога до місцевих та регіональних керівників – забезпечити якісну роботу дозвільних центрів за принципом «єдиного вікна» з 1 січня 2012 року, заявив у четвер Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв під час селекторної наради за участі представників усіх регіонів України.

«Створення сприятливих умов для підприємців – це мета цієї президентської реформи, а якість роботи дозвільних центрів та державних адміністраторів – реальний і дуже важливий приклад впровадження реформ на місцях. Черг та скарг не повинно бути – це принципова вимога Президента України», - заявив Андрій Клюєв.

За його словами, кожний керівник регіону має забезпечити та особисто проконтролювати усунення всіх проблемних питань, що залишилися у роботі дозвільних центрів.

Андрій Клюєв зазначив, що в  Україні на сьогодні діє 680 таких центрів. «Більшість облдержадміністрацій звітували про повну готовність до цієї роботи, однак моніторинг, що був проведений протягом жовтня-листопада, засвідчив протилежне», - наголосив він.

У ході наради були заслухані доповіді керівників усіх областей, більшість з них запевнили, що протягом грудня значна частина недоліків була усунута. Проте Перший віце-прем‘єр-міністр попередив, що на початку року не лише надішле до ряду регіонів робочі групи для перевірки якості обслуговування підприємців у дозвільних центрах, а й особисто може перевірити результати цієї роботи у будь-якому регіоні України.

Перший віце-прем‘єр-міністр зауважив, що на сьогодні в Україні існує понад 900 посад державних адміністраторів і з 1 січня заплановано збільшення на 161 особу.

За словами Андрія Клюєва, у 2011 році один державний адміністратор опрацьовував у середньому 287 звернень суб’єктів господарювання, а за попередніми розрахунками, індивідуальне навантаження з 1 січня може збільшитися вдвічі – до 500 і більше звернень.

Особливу занепокоєність, за його словами, викликає проблема кадрового забезпечення дозвільних центрів. Процес кадрових призначень проходив повільно у Полтавській, Донецькій, Житомирській, Черкаській та Чернівецькій областях. «Для завершення комплектування інституту державних адміністраторів райдержадміністраціям необхідно терміново подати відповідні кандидатури», - заявив Андрій Клюєв.

«Деякі обласні державні адміністрації (Миколаївська, Хмельницька) пов’язують вирішення цього питання з внесенням відповідних змін до бюджетних призначень на  2012 рік. Але слід вишукувати власні резерви. І ставитися до цього питання вкрай серйозно, оскільки від правильної організації роботи центрів та грамотних кадрових призначень залежить активізація підприємницької діяльності», - заявив перший заступник керівника Уряду України.

Він також зауважив, що ще одним важливим кроком до покращення взаємодії дозвільних центрів з місцевими дозвільними органами є запровадження системи електронного документообігу, яка дозволить підвищити ефективність цієї роботи та прискорить прийняття конкретних рішень. Вже розроблено необхідне програмне забезпечення та переважну кількість державних адміністраторів підключено до системи електронного документообігу, заявив Андрій Клюєв. «Загальнодержавна система електронного документообігу у дозвільній сфері у повному обсязі поки що не діє. У таких умовах є неприпустимою відмова представників місцевих дозвільних органів від безпосередньої їх участі у роботі дозвільних центрів», - наголосив він. Перший віце-прем’єр-міністр доручив зібрати окрему нараду з керівниками центральних органів виконавчої влади для термінового вирішення всіх проблемних моментів з підготовки до роботи дозвільних центрів та взаємодії їхніх підрозділів із дозвільними центрами на місцях.

Ще однією вимогою до організації взаємодії державних адміністраторів з місцевими дозвільними органами, зазначив перший заступник керівника Уряду, є наявність затвердженого регламенту. Так, у дозвільних центрах кількох областей на час попередньої перевірки були відсутні регламенти, які не надавали територіальні органи ряду центральних органів виконавчої влади. «Необхідно запровадити єдиний для всіх дозвільних органів регламент. А в ряді регіонів, там де необхідно, скасувати відомчі форми заяв на одержання дозволів», - заявив Андрій Клюєв.

 

 

версія для друку