українська російська англійська
У рамках виконання завдань Місії ООН у Конго українські вертольоти Мі-24 сьогодні здійснять перші польоти
28.02.2012 | 11:24
Прес-служба Міністерства оборони

У міжнародному аеропорту “Ентеббе” Республіки Уганда відбулася координаційна нарада представників авіаційних служб Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго з льотним складом 18-го окремого вертолітного загону ЗС України.

До заходу залучались екіпажі вертольотів Мі-24 на чолі з командиром загону льотчиком-снайпером полковником Ігорем Яременком, група керівництва польотами,  спеціалісти інженерно-авіаційної служби та медичні працівники.

Учасники наради були ознайомлені з аспектами нормативно-правової бази з питань забезпечення безпеки польотів, вимогами керівних документів Місії ООН з організації і виконання польотів над територією Уганди та ДР Конго. Також були обговорені питання, пов’язані з безпекою польотів під час виконання завдань за призначенням. Зокрема, щодо планування маршрутів та графіку руху вертольотів, здійснення польотів у складних метеорологічних умовах, організації зв’язку.

Екіпажі українських гвинтокрилів Мі-24 насамперед забезпечуватимуть авіаційний супровід та авіаційну підтримку сил швидкого реагування Місії ООН, патрулювання кордонів ДР Конго з сусідніми державами в зоні відповідальності українського миротворчого підрозділу.

– Ми спроможні виконати оперативні завдання за призначенням будь-якої складності з високою відповідальністю, чітко та злагоджено, – запевнив представників авіаційних служб командир національного миротворчого контингенту полковник Ігор  Яременко.

Він наголосив, що всі пілоти українського авіаційного загону – висококласні фахівці, які мають чималий досвід участі у миротворчих операціях в країнах Африки. Тож дотримання міжнародних стандартів безпеки польотів ІКАО (Міжнародна організація цивільної авіації) буде пріоритетом у роботі українських миротворців.

Варто додати, що завдяки напруженій роботі інженерно-технічного персоналу загону в короткий термін виконані роботи з підготовки вертольотів до польотів. Так, 4 гвинтокрила Мі-24 18-го окремого вертолітного загону ЗС України сьогодні вперше піднімуться в африканське небо для здійснення  контрольного польоту.

версія для друку