українська російська англійська
Прем'єр-міністр пропонує зменшувати соціальні внески роботодавцям, які стабільно виплачують високі зарплати
03.04.2012 | 11:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вимагає від Міністерства соціальної політики розробити державну програму стимулювання зайнятості населення. Глава Уряду дав відповідне доручення у вівторок 3 квітня, під час зустрічі з Віце-прем'єр-міністром - Міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

Микола Азаров висловив серйозну стурбованість диспропорціями на ринку праці. Наразі чисельність працюючих громадян в Україні зрівнялася з чисельністю пенсіонерів. Така демографічна ситуація створює надмірне навантаження на Державний бюджет та обмежує можливості Пенсійного фонду.

Однак, майже 8 млн. осіб працездатного віку залишаються економічно неактивними. Це суттєвий резерв на ринку праці, який є незадіяним через низку причин.

По-перше, це невідповідність системи підготовки кадрів потребам сучасної економіки. 40% випускників вузів влаштовуються не за фахом. У середньому на одну вакансію наприкінці 2011 року в Україні претендувало 8 осіб. Водночас існують тисячі незаповнених вакансій висококваліфікованих інженерних і робітничих професій.

По-друге, поширеною залишається тіньова зайнятість, коли роботодавець не несе жодних соціальних зобов’язань як перед найманими працівниками, так і перед державою.

По-третє, на ринку праці з’явилось поняття неконкурентоспроможної робочої сили. Це переважно молодь у віці 15-24 років та люди старші 50 років. Рівень безробіття у цих категоріях сягає 20%.

"Нам необхідно розробити серйозну державну програму щодо стимулювання зайнятості наших людей. Тим більше, що кошти, які ми витрачаємо щороку на це - близько 6 млрд. грн. - дуже значні кошти. Ми могли б запровадити системні заходи для стимулювання зайнятості", - заявив  Микола Азаров.

За його словами, можна, наприклад, запровадити зменшення єдиного соціального внеску для роботодавців, які протягом попереднього року стабільно виплачували зарплати, розмір яких перевищує 3 мінімальних зарплати. Роботодавцям, які будуть працевлаштовувати молодь та осіб віком від 50 років, можна компенсувати витрати на сплату єдиного соціального внеску без обмеження у розмірі заробітної плати.

У свою чергу, Сергій Тігіпко повідомив, що Мінсоцполітики вже напрацювало 18 напрямків стимулювання зайнятості. "Ми розробили 18 ініціатив, які стимулюють роботодавців створювати нові робочі місця", - сказав Віце-прем'єр-міністр.

Крім того, він зазначив, що у Міністерства є пропозиції щодо стимулювання малого бізнесу. "Ми вперше пропонуємо простимулювати малий бізнес з кількістю працюючих до 50 робочих місць", - наголосив Сергій Тігіпко. Він також констатував, що найбільша кількість непрацюючих знаходиться у сільській місцевості, і тому стимули будуть розповсюджені також на місцеву владу.

Прем'єр-міністр підкреслив, що перед внесенням проекту держпрограми на розгляд Уряду необхідно провести його широке громадське обговорення. "Стосовно всіх цих пропозицій: перш, ніж виносити їх на розгляд Уряду, потрібно провести широке громадське обговорення - із громадськими організаціями, роботодавцями, бізнесом і профспілками. Необхідно максимально обговорити ці питання", - зазначив Микола Азаров.

Як запевнив Сергій Тігіпко, громадське обговорення ініціатив Мінсоцполітики розпочинається від сьогодні. Після цього законопроект буде розміщений на сайті Міністерства і протягом місяця всі бажаючі зможуть внести до програми стимулювання зайнятості свої пропозиції.

 

версія для друку