українська російська англійська
Співробітництво України та Росії з безпеки мореплавства стане ефективнішим
03.08.2012 | 11:00
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Співробітництво між Україною та Російською Федерацією з питань  забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці стане ще ефективнішим, адже сторони активно працюють над якісним нормативним врегулюванням своїх відносин у цій сфері. Так, 1 серпня 2012 року Уряд України затвердив Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заходи щодо забезпечення безпеки мореплавства в Азовському морі та Керченській протоці, яка була підписана сторонами 20 березня поточного року у Москві.

Основна мета Угоди – посилення безпеки мореплавства в районах інтенсивного судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці шляхом реалізації Україною та Російською Федерацією спільних та узгоджених заходів.

Зокрема, серед таких важливих для підвищення безпеки судноплавства у Азовському морі та Керченській протоці заходіворганізація обміну даними автоматичних ідентифікаційних систем між державами у цілях моніторингу судноплавства в регіоні. Відповідно до положень Угоди Україна та Російська Федерація здійснюватимуть обмін такими даними на безоплатній основі. Підготовка організаційно-технічних та експлуатаційних пропозицій з обміну даними АІС та їх передачі відповідним органам договірних сторін здійснюватиметься спеціально створеною спільною Робочою групою експертів.

Документом також передбачено взаємовизнання державами національних документів (свідоцтв), які підтверджують відповідність суден та екіпажів національним вимогам безпеки мореплавства та захисту морського середовища від забруднення з суден для районів плавання в Азовському морі та Керченській протоці.

 

 

версія для друку