українська російська англійська
Управління іпотечним покриттям на фондовому ринку буде врегульовано
02.10.2012 | 11:43
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила «Положення про іпотечне покриття звичайних іпотечних облігацій, порядок ведення реєстру іпотечного покриття та управління іпотечним покриттям звичайних іпотечних облігацій». Відповідне рішення було прийнято на останньому засіданні регулятора, що відбулося 25 вересня 2012 року.

«Перш за все, зауважу, що ми доопрацювали даний документ з урахуванням вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо іпотечних облігацій». Зокрема, даним Положенням визначається склад іпотечного покриття, удосконалюється ведення його реєстру, порядок та умови заміни управителя іпотечним покриттям, визначаються та доповнюються функції управителя, порядок виконання обов’язків емітентів іпотечних облігацій тощо. Крім того, регулятор передбачив використання оновленої Національним банком України класифікації якості активів за відповідними категоріями. Так, згідно з новим документом включення/виключення активів до складу іпотечного покриття здійснюється з урахуванням їх якості та рівня ризикованості. Для нас дуже важливим напрямком роботи є мінімізація ризиків на фондовому ринку, оскільки це безпосередньо впливає на захист інтересів та прав інвесторів. Сподіваємось, що зазначені заходи дозволять зробити інвестиції більш безпечними, підвищать інтерес до здійснення діяльності з управління іпотечним покриттям та сприятимуть розвитку інструментів ринку», - зазначила Оксана Симоненко, директор департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР.

Також відповідно до оновленого Положення планується удосконалити спосіб доступу до інформації, що міститься в реєстрі іпотечного покриття, що також покликано підвищити якість послуг, що мають надаватись інвесторам управителем та емітентом відповідного випуску іпотечних цінних паперів. Крім того, документ удосконалить порядок формування іпотечного покриття, принципи його збалансованості, проведення перевірок та контроль за поточним станом іпотечного покриття тощо.

Найближчим часом Положення буде оприлюднено на офіційному сайті регулятора, де всі бажаючі зможуть з ним ознайомитися, а також направлено до профільних міністерств і відомств на погодження.

версія для друку