українська російська англійська
Україна і Туреччина спростили процедуру перевезення вантажів у залізнично-поромному сполученні
03.10.2012 | 16:36
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Перевезення вантажів між Україною та Туреччиною у міжнародному прямому вантажному залізнично-поромному сполученні невдовзі здійснюватиметься без переоформлення перевізних документів. Такі перспективи з’явилися завдяки підписанню Правил перевезення вантажів та організації експлуатації вантажних вагонів у міжнародному прямому вантажному залізнично-поромному сполученні між портами України та портами Турецької Республіки, які мають залізничне сполучення. На даний час турецька сторона здійснює модернізацію портової інфраструктури та проводить роботу з гармонізації міжнародного транспортного права.

Перевезення вантажів без їх перевантаження (перевалки) у портах із залізничного на морський транспорт та переоформлення перевізних документів сприятиме збереженню вантажу, прискоренню його передачі на кордоні,  зменшенню терміну доставки одержувачу, а також забезпеченню правових гарантій клієнтам при перевезеннях вантажів з країн Європи до країн Азії.

«У нас є два термінали, які здатні приймати такі пороми. Сьогодні вони завантажені на 15-20% від потужностей - Керч та Іллічівськ. З турецької сторони відправлення поромів планується не лише з порту Дериндже, а Самсун та інших», - зазначив начальник головного комерційного управління Укрзалізниці Юрій Меркулов.

Між Україною та Туреччиною спостерігається зростання обсягів перевезень зовнішньоторгових вантажів. За 8 місяців 2012 року склали понад 12 млн. тонн, що більше до відповідного періоду минулого року на 13%.

У структурі загальних перевезень вантажів між Україною та Туреччиною переважають експортні - 61% та транзитні у Туреччину - 38%.

«Адміністративні формальності, які виникають на сьогодні, що пов’язано з переоформленням одного перевізного документа на інший при перевезенні вантажів залізничним, морським та автомобільним транспортом, з використанням поромних переправ між портами України та Туреччини, будуть спрощені. При цьому з’являється перспектива перевезень з використанням уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС. Такий крок відкриває великі можливості для реалізації транзитного потенціалу країн у напрямку південь-північ», - зазначив Юрій Меркулов. 

На важливості зміцнення торговельно-економічних зв’язків між Україною та Туреччиною, зокрема і у сфері транспорту наголосив Президент України Віктор Янукович під час Другого засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня. Президент відзначив важливість напрацювання двосторонніх нормативних документів для розвитку прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною та Туреччиною.

Довідково

В експериментальному режимі залізнично-поромне сполучення між Україною та Туреччиною діє з 2004 року через порти Іллічівськ-Дериндже. З появою міжурядової Угоди та Правил перевезення вантажів з’явилися правові підстави і перспективи для розвитку прямого залізнично-поромного сполучення через інші порти України та Туреччини, а також можливість брати участь у перевезеннях судновласникам як України, так і інших країн.

Дія міжурядової Угоди та Правил перевезення вантажів сприятиме удосконаленню процедури передачі рухомого складу у портах України та Туреччини, злагодженій роботі усіх учасників перевізного процесу.

Нові правила підписані у середині вересня у ході Другого засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня, що проходило у Києві. Правила розроблені на виконання міжурядової Угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення і узгоджені Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки.

Завдяки підписанню Правил перевезення вантажів та організації експлуатації вантажних вагонів у міжнародному прямому вантажному залізнично-поромному сполученні між портами України та портами Турецької Республіки, які мають залізничне сполучення при виконанні договору перевезення вантажів врегульовуються правові відносини між усіма учасниками перевізного процесу: залізницями України та Турецької Республіки, поромними комплексами, судновласниками, відправниками та одержувачами. Правила встановлюють порядок та умови перевезення вантажів між портами України та Туреччини, визначають порядок експлуатації вантажних залізничних вагонів та контейнерів.

версія для друку