українська російська англійська
Голова Нацкомпослуг поділився з білоруськими колегами досвідом державного регулювання комунальної сфери
04.10.2012 | 17:45
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

4 жовтня Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг Валерій Саратов зустрівся з делегацією керівників комунальної галузі Республіки Білорусь.

Делегацію Республіки Білорусь очолював перший заступник Міністра житлово-комунального господарства Олександр Терехов. Також до складу делегації увійшли представники Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Міністерства соціального захисту Республіки.

Темою зустрічі стало вивчення білоруськими колегами українського досвіду державного регулювання комунальної сфери на прикладі позитивних результатів роботи Нацкомпослуг.

Так, особлива увага була приділена підходам до тарифного регулювання та забезпечення доступності комунальних послуг для населення.

Під час зустрічі було повідомлено, що за розрахунками Комісії середньому по Україні діючі тарифи на водоспоживання (водопостачання та водовідведення) покривають 69% собівартості, на тепло - 74%. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що зростають складові тарифу.

У зв’язку з цим було відзначено, що основним завданням Комісії є обрахування та встановлення економічно обґрунтованих тарифів. Але голова Комісії Валерій Саратов підкреслив, що головним пріоритетом держави було і залишається збереження можливостей жителів України сплачувати за комунальні послуги.

«Людина не повинна сплачувати за тепло та гарячу воду більше 10% свого середньомісячного доходу. Зараз ця пропорція дотримується. Тому підвищення тарифів можливе тільки з одночасним зростанням можливостей населення за них платити, або з запровадженням цільових державних програм соціальної допомоги», – сказав Валерій Саратов.

версія для друку