українська російська англійська
Дмитро Саламатін зустрівся з Міністром оборони Королівства Таїланд
12.10.2012 | 20:26
Прес-служба Міністерства оборони

12 жовтня 2012 року у Києві Міністр оборони України Дмитро Саламатін провів переговори з Міністром оборони Королівства Таїланд маршалом авіації Сукумполом Суванататом в рамках його офіційного візиту в Україну.

Сторони обговорили стан і перспективи військового та військово-технічного співробітництва.

«Відносини України з Королівством Таїланд є дружніми і партнерськими. Наше співробітництво в оборонній сфері триває понад 20 років і його можливості ще не вичерпані», – зазначив Дмитро Саламатін.

Глава вітчизняного оборонного відомства повідомив, що у Міністерстві оборони України є зацікавленість в інтенсифікації співробітництва в оборонній сфері. Зокрема, йдеться про співпрацю за напрямами військової освіти, підготовки військових, в тому числі й для участі в миротворчих операціях.

«Українська військова освіта завжди була сильною. Впевнений, що чим більше тайських військовослужбовців прибуватиме до наших військових закладів на навчання, тим конструктивнішою буде наша співпраця. Ми максимально відкриті для партнерства з вашою країною», – наголосив Дмитро Саламатін.

Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко повідомив делегації Королівства Таїланд про можливості України щодо проведення багатонаціональних тактичних навчань та підготовки військовослужбовців для участі у міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки.

Директор Департаменту військової освіти та науки МО України полковник Ігор Толок наголосив, що українська система військової освіти забезпечує підготовку фахівців тактичного, оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів для всіх видів Збройних Сил України, а підготовка миротворців на базі вищих військових навчальних закладів України проходить за сертифікованою системою міжнародного зразка.

Міністр оборони Королівства Таїланд маршал авіації Сукумпол Суванатат відзначив ефективність співробітництва його держави з Україною у військово-технічній сфері, а також високу якість української військової техніки, яка постачається до Збройних сил його країни.

«Уряд Таїланду виступає за нарощування співробітництва з вашою країною. У відкритості та щирості намірів України щодо співробітництва я особисто переконався сьогодні під час свого візиту до Президента України Віктора Януковича», – зазначив маршал авіації Сукумпол Суванатат.

Наприкінці зустрічі сторони підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Таїланд про співробітництво в сфері оборони.

Цього ж дня військова делегація Королівства Таїланд відвідала Національний університет оборони України.

Високоповажні гості ознайомилися із призначенням, структурою та системою підготовки слухачів у провідному вищому військовому навчальному закладі Україн

версія для друку