українська російська англійська
Про виховання дитини слід говорити до її народження
23.10.2012 | 13:53
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

22 жовтня під головуванням  заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбулося засідання круглого столу  з питань  пренатальної та перинатальної педагогіки. До участі у засіданні були запрошені педагоги, психологи, медичні працівники, представники громадських організацій та ЗМІ.

Ще наші пращури були переконані в тому, що про виховання дитини слід говорити до її народження. У Китаї більше тисячі років тому існували пренатальні лікарні, де майбутні матері проводили період вагітності, оточені спокоєм і красою.

Наукою доведено,  що методика пренатального виховання дозволяє в 1,5-2,5 рази знизити патологію вагітності та пологів, кількість недоношених і маловагих дітей. Діти, що народилися від матерів, які займалися пренатальним вихованням, менше хворіють, комунікабельні в спілкуванні з однолітками і дорослими.

Учасники круглого столу наголосили на важливості об’єднання зусиль  педагогів, медиків та психологів  у  вирішенні  питань  щодо поширення  серед громадськості знань з пренатальної педагогіки. Зокрема, говорили про необхідність залучення засобів масової інформації з метою трансляції спеціальних теле- та радіо передач для майбутніх батьків. 

Акцентовано увагу й на вирішенні питань щодо підготовки  кваліфікованих спеціалістів з  перинатальної педагогіки та психології.

Усі присутні також зійшлися у думках на необхідності проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему «Психолого-педагогічні аспекти перинатальної медицини».    

На завершення Борис Жебровський зазначив: «Сьогодні йшлося про дослідження і роботу на найближчі сто  років.  Як дитина приходить у цей світ? З любов’ю чи ненавистю, бажана чи ні? І як допомогти  батькам і дитині бути здоровими і щасливими? Давайте разом думати і діяти».

 

 

 

 

версія для друку