українська російська англійська
Уряд пропонує удосконалити порядок допуску підрозділів ЗС інших держав на територію України
01.11.2012 | 11:33
Прес-служба Міністерства оборони

На засіданні Кабінету Міністрів України 31 жовтня 2012 року схвалено проект Закону України «Про внесення змін до статті 8 Закону України від 22 лютого 2000 року  № 1479-III  «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України».

Зміни розроблено Міністерством оборони України на виконання доручення Президента України від 30 липня 2012 року № 312688/0/1-12 з метою вдосконалення порядку допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у спільних військових навчаннях.

Пропонується внести зміни до статті 8 зазначеного Закону України, а саме – доповнити частиною четвертою, якою передбачити можливість подання Пропозиції щодо допуску в Україну підрозділів збройних сил інших держав для участі в багатонаціональних навчаннях разом з проектом Плану навчань.

Внесення таких змін дозволить суттєво скоротити час підготовки відповідної нормативно-правової бази та прийняття рішення про допуск іноземних підрозділів, що у свою чергу дасть можливість планувати та проводити багатонаціональні навчання, починаючи з першого кварталу кожного року.

Довідково. Визначений діючим законодавством України порядок допуску іноземних підрозділів з метою забезпечення участі у багатонаціональних навчаннях передбачає два етапи:

- подання Плану проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на рік (подається до 30 січня поточного року для затвердження відповідним Указом Президента України);

- внесення Пропозиції щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях (здійснюється на підставі затвердженого Плану навчань для прийняття рішення Президентом України та подальшого його схвалення Верховною Радою України).

версія для друку