українська російська англійська
Україна - Франція: співпраця в галузі освіти триває
15.11.2012 | 14:24
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

14 листопада 2012 року у МОНмолодьспорту відбулася зустріч представників провідних вищих навчальних закладів України та Французької Республіки, організована Міністерством спільно з Посольством Франції в Україні та представництвом агенції Campus France.

Проведення подібних зустрічей стало доброю традицією та приносить практичні результати. Зокрема, минулого року в рамках Урядової програми до провідних вищих навчальних закладів Франції було направлено на навчання та стажування понад 60 українських студентів та аспірантів.

На зустрічі представники Міністерства, посольства Французької Республіки та вищих навчальних закладів обох країн обговорили питання щодо розвитку академічної мобільності студентів, аспірантів, науковців та викладачів. Зокрема, проаналізували можливі варіанти співпраці щодо направлення на навчання або наукове стажування як українських студентів та аспірантів до провідних ВНЗ Франції, так і французьких – до вітчизняних університетів. Окрім того, обговорено питання гармонізації магістерських програм та подвійних дипломів та низку інших важливих питань щодо поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами обох держав.

Значну увагу учасники засідання приділили питанню виконання дисертаційних робіт аспірантами під подвійним українсько-французьким науковим керівництвом. Це надає можливість мати більш інтегрований матеріал для дисертацій – як на досвіді та напрацюваннях української науки, так і французької.

Так, проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров повідомив, що на сьогодні університет вже має позитивний досвід співпраці саме з вищими навчальними закладами Франції. Зокрема, 30 аспірантів–хіміків та 17 фізиків вже працюють під подвійним українсько-французьким науковим керівництвом.

Як повідомлялося раніше, 2 грудня 2011 року в м. Париж (Французька республіка) в під час VI засідання українсько-французької міжурядової змішаної комісії з економічного співробітництва, за участю Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми, було досягнуто низку домовленостей щодо поглиблення співпраці держав у галузях середньої та вищої освіти і підготовки угоди про взаємне визнання дипломів про вищу освіту.

 

версія для друку