українська російська англійська
Держфінмоніторинг України та МВФ поглиблюють співпрацю
19.11.2012 | 12:14
Прес-служба державної служби фінансового моніторингу

15 листопада п.р. в Києві пройшли консультації керівництва Держфінмоніторингу України та експертів МВФ щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

У зустрічі з боку України взяв участь Голова Держфінмоніторингу України Сергій Гуржій, з боку Міжнародного Валютного Фонду - старший юридичний радник Джузеппе Ломбардо та керівник тренінгової програми Міжнародного Центру Повернення Активів (ICAR) Філіс Аткінсон.

Сергій Гуржій обговорив з представниками МВФ поточний стан розвитку української Національної системи протидії відмиванню коштів, а також шляхи подальшої співпраці Держфінмоніторингу України з МВФ.

«Співпраця Держфінмоніторингу України з МВФ була започаткована ще десять років тому. Ми високо цінуємо міжнародний досвід протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, який був впроваджений в Україні за допомогою МВФ», - зазначив Голова Держфінмоніторингу Сергій Гуржій.

Наразі триває проект МВФ технічної допомоги Україні в сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Основними напрямками проекту є посилення спроможності українських державних органів, які здійснюють нагляд за небанківським фінансовим сектором щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, а також підвищення професійного рівня фахівців правоохоронних органів, що розслідують відмивання коштів.

За словами Сергія Гуржія, важливо, що результатом спільних заходів МВФ та Держфінмоніторингу України став посібник з розслідування відмивання коштів. Він вкрай потрібен напередодні вступу в дію нового Кримінального Процесуального Кодексу, який відповідає сучасним Європейським стандартам.

«Хочу відзначити, що відмивання коштів, фінансування тероризму – це інтернаціональні злочини, які не знають кордонів. І боротися з такими злочинами можливо лише за умови інтеграції в міжнародну систему протидії відмиванню коштів. Україна, як сучасна європейська держава, член Ради Європи є надійним партнером світової спільноти в протидії цим злочинам», - зазначив Сергій Гуржій.

Одночасно, як зазначив старший юридичний радник МВФ Джузеппе Ломбардо: «Співпраця Міжнародного Валютного Фонду з Державною службою фінансового моніторингу України була і є дуже плідною та результативною. Ми дуже задоволені нашою співпрацею, яка буде тривати й надалі». 

Довідково

У рамках проекту технічної допомоги з 2010 року відбувається постійна співпраця МВФ з Держфінмоніторингом України. Так, протягом двох років було проведено десять семінарів та круглих столів, в ході яких 287 фахівців Генеральної прокуратури, Держфінмоніторингу, МВС, СБУ, Державної податкової служби, Національних комісій, що регулюють ринки цінних паперів та ринки фінансових послуг, здобули нові знання в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

версія для друку