українська російська англійська
До рекомендацій, наданих Україні в рамках огляду ООН з дотримання прав людини, можна висловити пропозиції та зауваження
22.11.2012 | 15:14
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерством юстиції України оприлюднено рекомендації, які були надані нашій країні в рамках Універсального періодичного огляду ООН щодо дотримання у державі прав людини («Звіт робочої групи з Універсального періодичного огляду України»).

З матеріалами щодо проходження Україною Універсального періодичного огляду можна ознайомитися на сайті Мін‘юсту (http://www.minjust.gov.ua/upr/ , розділ «Другий цикл» («Звіт робочої групи з Універсального періодичного огляду»).

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, Звіт відкрито для загального ознайомлення та з метою отримання зауважень і пропозицій щодо змісту наданих Україні рекомендацій.

На сьогодні, за словами Міністра, матеріали Звіту надіслані Міністерством юстиції для ознайомлення в усі зацікавлені державні органи, а також неурядовим організаціям.

Після ознайомлення має бути вироблено узгоджені позиції усіх сторін, включаючи представників громадянського суспільства, щодо прийнятності наданих рекомендацій з урахуванням норм національного законодавства та міжнародних зобов‘язань нашої країни. Про це буде поінформовано Управління Верховного комісара ООН з прав людини.  

Пропозиції та зауваження до рекомендацій, наданих Україні,  прийматимуться Міністерством юстиції України до 1 грудня 2012 року на адресу електронної пошти: iorg@minjust.gov.ua .

Як відомо, 5 листопада 2012 року завершилась 14-та сесія Робочої групи Ради ООН з прав людини з Універсального періодичного огляду, друга сесія Робочої Групи в рамках проходження державами другого 4-річного циклу огляду. У ході сесії Україна представила свою другу Національну доповідь.

Проходження огляду по країні включало представлення національної доповіді, підготовленої українським Урядом, а також доповіді, підготовленої за участі неурядових організацій та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У розгляді національної доповіді України взяли участь делегації 57-ми держав, як членів Ради ООН з прав людини, так і спостерігачів з різних регіонів світу. Низка делегацій відзначила змістовність національної доповіді України, широке висвітлення в ній не лише досягнень, а й проблемних питань, які потребують вирішення.

За результатами Україні було надано  145 рекомендацій, що є стандартною практикою останніх років проходження  Універсального періодичного огляду. 

Універсальний періодичний огляд щодо зобов‘язань у галузі прав людини - це механізм моніторингу прав людини, який охоплює кожну зі 193 країн, що входять до ООН. Огляд спрямований на покращення ситуації з дотриманням прав людини, виконання державами обов'язків і зобов'язань в галузі прав людини тощо.

Міністерство юстиції України є органом, відповідальним за підготовку Національної доповіді в рамках УПО.

версія для друку