українська російська англійська
Уряд забезпечить продовження тенденції до економічного зростання у наступному році
14.12.2012 | 11:04
Прес-служба Міністерства фінансів

У жовтні поточного року Міжнародний валютний фонд переглянув в бік зменшення оцінку розвитку світової економіки на 2013 рік з 3,9% до 3,6%, у тому числі зони євро – з 0,7% до 0,2%.

У зв’язку із суттєвими змінами зовнішніх умов функціонування української економіки Кабінетом Міністрів України було прийняте рішення про перегляд основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2013 рік, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1125.

Так, порівняно з показниками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року №907 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 №1216) прогноз зростання реального ВВП було зменшено з 3,9% до 3,4%, номінального обсягу ВВП - з 1687,8 млрд. грн. до 1576 млрд. гривень.

Необхідно відзначити, що прогноз зростання української економіки на рівні 3,4%, який відповідає базовому сценарію прогнозу МВФ щодо розвитку економіки України у наступному році, є цілком реалістичним, враховуючи те, що відповідно до останніх прогнозів МВФ від жовтня 2012 року зростання економіки у 2013 році для країн з економікою, що розвивається, прогнозується на рівні 5,6%, для країн СНД – 4,1%.

Окрім того, незважаючи на погіршення зовнішніх умов, реалізація Урядом комплексу заходів, спрямованих на підвищення стійкості вітчизняної економіки та фінансової системи, Державної програми розвитку внутрішнього виробництва, а також активізація процесів модернізації національного виробництва та стимулювання внутрішнього інвестиційного попиту разом із підтримкою споживчого попиту населення (завдяки проведенню виваженої соціальної політики), дасть змогу максимально ефективно задіяти внутрішні фактори економічного розвитку, забезпечивши продовження тенденції до економічного зростання у наступному році.

Також продовжиться реалізація Урядом політики, спрямованої на розбудову інфраструктури та реалізацію програм з інвестування пріоритетних галузей економіки. Особлива увага буде приділена нарощенню кредитування реального сектору економіки в міру відновлення банківської системи.

Варто зауважити, що в умовах збереження невизначеності щодо перспектив розвитку світової економіки рух інвестиційних ресурсів на світовому ринку відновлюватиметься повільними темпами. Водночас позитивно на динаміку інвестицій в Україні впливатиме політика Уряду, спрямована на створення сприятливих умов для інвестиційної діяльності, максимально наближених до правових норм Європейського Союзу, покращання інвестиційного клімату та реалізацію програм з інвестування пріоритетних галузей економіки.

Загалом у 2013 році очікується помірний розвиток фінансового ринку, що підтримуватиме інвестиційну активність підприємств. Заходи державної політики з розбудови ефективного фінансового ринку і надалі спрямовуватимуться на розв’язання проблем фінансового сектору шляхом його оздоровлення, зміцнення системи державного регулювання, підвищення фінансової грамотності споживачів фінансових послуг і довіри до фінансових установ, а також відновлення кредитування реального сектору економіки.

Отже, реалізація Урядом комплексу заходів, спрямованих на підвищення стійкості вітчизняної економіки та виважена соціальна політика забезпечать продовження тенденції до економічного зростання та підвищення добробуту громадян у наступному році.

версія для друку