українська російська англійська
Львівська ОДА підтримуватиме активну співпрацю із українською діаспорою Сербії
09.04.2013 | 09:50
Львівська ОДА

8 квітня голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук провів зустріч з делегацією Національної ради української національної меншини Сербії на чолі з головою Ради Йосифом Сапуном.

Під час зустрічі сторони обговорили результати попередньої співпраці, проаналізували стан взаємин, а також домовились про співпрацю в 2014 році заради популяризації української культури за кордоном.

«Ми й надалі підтримуватимемо українську громаду та безумовно продовжуватимемо співпрацювати з Національною радою української національної меншини Сербії», – наголосив під час розмови Віктор Шемчук.

Зазначимо, що сьогодні налагоджена практика проведення Літніх шкіл україністики «Просвіта», організація на теренах Львівщини культурно-освітніх таборів для школярів діаспори. Також українські фольклорні колективи беруть участь у Фестивалі української культури «Калина», який щотри роки організовує Національна рада української національної меншини Сербії.

У спілкуванні з керівником Львівщини представники сербської делегації висловили прохання посприяти встановленню пам’ятника Т.Г.Шевченку в м. Новий сад, а також запропонували налагодити взаємини між Автономним краєм Воєводина і Львівською областю.

За словами Віктора Шемчука, Львівська облдержадміністрація активно працюватиме в сфері культурного співробітництва, а побратимство між АК Воєводина і Львівщиною ще більше сприятиме укріпленню сусідських взаємин.

Оскільки в Сербії є 137 дітей, які факультативно вивчають українську мову, Віктор Шемчук доручив керівництву департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації забезпечити підбірку допоміжної української літератури, а також сформувати бібліотечні фонди для популяризації української культури в діаспорі.

Загалом, голова Львівської облдержадміністрації висловив готовність та зацікавлення у співпраці між Україною та українськими громадами, які є за кордоном. «Нам слід розширювати нашу співпрацю, оскільки не тільки в Сербії, але й в інших слов’янських країнах та далекому зарубіжжі є велика українська діаспора, меншини, які там живуть, і потребують нашої допомоги та втручання», – підсумував очільник області.

Зазначимо, що офіційно у Сербії проживає 5 354 громадян, які визнали себе українцями. Більшість українців Сербії походить з Тернопільської та Львівської областей.

версія для друку