українська російська англійська
На Тернопільщині збільшується кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання
28.05.2013 | 17:10
Тернопільська ОДА

У Тернопільській області 243 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, знайшла родинне тепло і затишок у 117 прийомних сім’ях та 10 дитячих будинках сімейного типу. Це на 47 дітей більше ніж в аналогічному періоді 2012 року. Про це поінформував членів колегії Тернопільської обласної державної адміністрації начальник служби у справах дітей ОДА Степан Герасимів.

Він також зазначив, що на Тернопільщині послідовно виконуються завдання, поставлені Президентом України Віктором Януковичем, щодо охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для прикладу – лише з початку цього року до прийомних сімей та в дитячий будинок сімейного типу влаштовано 19 дітей. Це на 12 дітей більше ніж за аналогічний період 2012 року. З них: 12 дітей влаштовано у 9 новостворених сімей; 4 – довлаштовано у діючі прийомні сім’ї та 3 дітей довлаштовано в діючий дитячий будинок сімейного типу.

«На виконання доручень Глави держави вживається ряд комплексних заходів, спрямованих на соціально-правовий захист дітей, зокрема дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, захист їх прав та законних інтересів, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, профілактику соціального сирітства».

Степан Герасимів поінформував членів колегії, що на обліку служб у справах дітей на місцях перебуває 1256 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із загальної кількості таких дітей 807 (64%) дітей виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників, 241 (19,1%) – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу , 208 (16,5%) – в закладах соціального захисту для дітей.

Службами у справах дітей здійснюється постійний нагляд за умовами проживання та виховання 216 усиновлених дітей.

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації підкреслив, що в області спостерігається стійка тенденція переваги національного усиновлення над міждержавним: у 2012 році громадянами України усиновлено 8 дітей, іноземцями – 2, станом на 25 травня 2013 року громадянами України усиновлено 4 дитини. Разом з тим, в регіональному банку даних перебуває 30 сімей кандидатів в усиновлювачі та 338 дітей, які підлягають усиновленню.

Проводиться в області робота й щодо забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім’ї. Так, в прийомні сім’ї на виховання та спільне проживання влаштовано 6 дітей-інвалідів, в сім’ї опікунів (піклувальників) - 24 дитини-інваліда. Всім таким дітям призначена та виплачується пенсія (соціальна допомога) по інвалідності.

Відносна кількість влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території області, до сімейних форм виховання становить 84% (загальнодержавний показник – 80,9 %).

 

версія для друку