українська російська англійська
НКЦПФР затвердила зміни до Правил торгівлі цінними паперами
04.06.2013 | 10:36
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про затвердження Змін до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами». Документ пройшов погодження із зацікавленими державними органами і був затверджений на одному з останніх засідань регулятора.

«Зміни до Правил пов'язані із актуалізацією положень, що регулюють маржинальні операції та функціонування фондових бірж. Крім того, в удосконалених Правилах встановлено вимоги до РЕПО-договорів, які здійснюються поза фондовими біржами, дано визначення РЕПО-заявок на продаж і на купівлю та ін. Також документом детально визначаються вимоги до діяльності з управління цінними паперами, андерайтингу, можливості торговця надавати консультації стосовно купівлі-продажу цінних паперів та інших фінансових інструментів своїм клієнтам тощо», - розповіла про деталі ухваленого документу заступник Директора департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж Ірина Устенко.

Крім того, перераховуючи новації документу, пані Устенко зазначила, що було розширено перелік прав та обов’язків торговця, зокрема, доповнено вимогою виступати податковим агентом по операціям з цінними паперами, які він здійснює для клієнта, згідно до Податкового кодексу.

Наразі проект рішення направлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

версія для друку