українська російська англійська
Чехія зацікавлена розвивати регіональне співробітництво з Херсонщиною
06.06.2013 | 14:36
Херсонська ОДА

5-6 червня на Херсонщині з метою налагодження співробітництва перебуває чеська делегація. У рамках візиту відбулася зустріч заступників голови обласної державної адміністрації Валентина Підвисоцького, Володимира  Ярошевського та Ганни Пономаренко з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом, Генеральним консулом Чеської Республіки в Донецьку Ондреєм Моравеком, Віце-консулом Чеської Республіки з економічних питань Ладіславом Гораком, а також представники чеського бізнесу.

Заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Підвисоцький від імені голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка привітав представників чеської делегації та відзначив, що стан співробітництва Херсонської області  з Чеською Республікою за останній час значно покращився. Так, протягом 2012 року приріст вкладених чеський інвестицій в економіку Херсонської області становив 30,2%. А  загальний обсяг інвестицій з Чеської Республіки  в економіку області у 2012 році склав 523,6 тис.долША. Він також підкреслив, що позитивних зрушень в інвестиційній діяльності області вдалося досягти завдяки налагодженій в облдержадміністрації роботі по супроводженню інвестиційних проектів.

Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, у свою чергу, підкреслив, що його країна зацікавлена у налагодженні плідної співпраці з регіонами України, саме тому на Херсонщину прибули представники чеських підприємств та організацій. Найбільш перспективними на думку Івана Почуха напрямками співробітництва є альтернативна енергетика, сільське господарство та транспортна інфраструктура.

За підсумками зустрічі, заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Підвисоцький запропонував підготувати та надати чеській стороні для розгляду проекти можливого співробітництва.

У рамках візиту до Херсонської області чеська делегація також відвідає Аеропорт «Херсон» та побуває на відкритті виставки «20 років Чеської Республіки» у бібліотеці ім.О.Гончара.

версія для друку