українська російська англійська
Затверджено запит України до Глобального фонду на фінансування чергового гранту за компонентом "СНІД"
12.09.2013 | 15:44
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Затверджено проект запиту від України до Глобального фонду (ГФ) на фінансування другої фази гранту 10-го раунду за компонентом «СНІД». На черговому засіданні Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке відбулося під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова, одноголосно було підтримано проект документу.

 Його було розроблено спеціально створеною робочою групою, персональний склад якої затверджений рішенням Національної ради від 25 липня 2013 року. Координацію роботи над запитом забезпечувала Держслужба України соцзахворювань спільно з UNAIDS.

Реалізація Україною грантової угоди з Глобальним фондом передбачає залучення 227 млн дол. Вони будуть спрямовані на впровадження комплексних послуг ВІЛ-інфікованих та груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, посилення якості послуг та розширення замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), моніторинг та оцінку заходів націлених на подолання епідемії, сприяння розвиткові кадрового потенціалу служби СНІДу. Про це в ході презентації проекту запиту повідомила начальник управління протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Держслужби України соцзахворювань та голова робочої групи з розробки запиту Марина Зеленська.

«Загалом проект відповідає формату та завданням оригінальної заявки, яку країна подавала у 2010 році. У той же час вона враховує основні завдання і пріоритети проекту Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, а також зміни епідемічної ситуації в країні. Документ також визначає, що пацієнтам, які лікуватимуться за кошти ГФ на кінець програми має бути забезпечене подальше лікування та його лабораторний моніторинг за рахунок коштів державного бюджету. Якщо на сьогодні кількість пацієнтів, які отримують терапію коштом Глобального фонду становить 6,6 тис осіб, то на кінець 2016 року понад 20 тисяч пацієнтів планується охопити лікуванням за рахунок гранту з подальшим їх переведенням на державне утримання», - зазначила М.Зеленська.

Функції основних реципієнтів залишаються за ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні", ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД".

Фінансування другої фази відбуватиметься з урахуванням принципів наступності та життєздатності: основні активності, які втілювалися за кошти ГФ будуть перейняті державою, яка забезпечуватиме їх виконання власним коштом.

Під час засідання члени Національної ради розглянули та схвалили пропозиції Євразійської мережі зниження шкоди щодо участі України в реалізації гранту в рамках Регіональної ініціативи для країн Східної Європи та Центральної Азії у 2014-2016 роках. Прийнято рішення забезпечити узгодження проектної діяльності, що здійснюється в рамках поточних грантів Глобального фонду з ВІЛ, забезпечивши відповідний обсяг заходів з адвокації, доступу, якості та стійкості послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН), а також спрямованих на розвиток спільноти СІН.

На засіданні також заслухано план закриття 1 фази фінансування гранту 9 раунду Глобального фонду за компонентом «Туберкульоз» та внесено зміни до комісії з нагляду Національної ради, до роботи в якій включено представника Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування Міністерства доходів і зборів України.

Довідково

1 серпня 2013 року в Держслужбі України соцзахворювань відбулося перше засідання Групи з розробки Запиту на 2 фазу фінансування гранту 10 Раунду за компонентом “СНІД” до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, в результаті якої підготовлено проект Запиту, що буде представлено сьогодні.

2 вересня проведено зустріч зацікавлених сторін з обговорення проекту Запиту де було представлено та обговорено оновлену інформацію щодо програмних та фінансових змін за результатами засідання Групи з розробки Запиту. Зустріч відбулася за участю порт фоліо-менеджера Глобального Фонду Ніколя Канто, який від імені Глобального фонду надав рекомендації щодо підготовки та подання запиту.

За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: 287-87-21, 096-379-27-72 - Грамотна Юлія.

версія для друку