українська російська англійська
Звернення Олега Проскурякова до киян та гостей столиці
24.01.2014 | 18:36
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Шановні кияни та гості столиці! За останні майже 30 років після Чорнобиля, Києву знову загрожує екологічна небезпека! Столиця України задихається від смороду автомобільних покришок, які другий день палають на вулиці Грушевського в результаті масових протестів.

У полоні чорного диму опинилися десятки тисяч людей. Серед них не тільки учасники протестів, але і мирні громадяни, що проживають у найближчих будинках і особливо діти, які поруч ходять у дитячі садки і школи.

Спалювання шин суворо заборонено на території Євросоюзу та інших країн. Зношені шини відносяться до небезпечних відходів 3 класу, тому регулювання поводження з ними здійснюється низкою нормативно-правових документів та угод, основним з яких є Базельська конвенція про контроль транскордонного перевезення небезпечних та інших відходів, а також їх видалення.

Міжнародним агентством з вивчення раку, підприємства гумової та шинної промисловості включені в список канцерогенонебезпечних.

Перебування більше півгодини в осередку гумового гару завдає серйозної шкоди здоров'ю.

До складу отруйних летючих речовини, що утворюються при згорянні, входить більше 200 шкідливих хімічних елементів, такі як діоксин, фурани, хлористий водень, бензол, оксиди вуглецю та азоту, сполуки сірки, миш'як, кадмій, нікель, цинк, ртуть, хром, ванадій та інші небезпечні речовини, які викликають розвиток онкологічних, дерматологічних, серцево-судинних захворювань, проблеми пов'язані з дихальними шляхами людини, особливо в людей похилого віку та дітей.

Крім того, при згоранні 100 шин внаслідок піролізу каучука утворюється близько 20 літрів відходів нафтопродуктів, що призводить до додаткового забруднення навколишнього середовища через просочування в грунт і змивання до поверхневих водних об'єктів. Через неповне згоряння шин утворюється багато продуктів розкладання, які відносяться до групи стійких органічних забруднювачів.

Забруднення атмосфери Києва за добу вже склало більше, ніж цілодобова робота промислового підприємства за місяць. Заміри повітря показують значне перевищення гранично допустимих норм отруйних речовин.

Якщо таке екологічне загострення продовжиться ще 3-5 днів - це загрожує непоправними змінами в навколишньому середовищі.

Уберегти від важких наслідків смороду може тільки протигаз, жодна маска не захистить від шкідливих елементів на 100%.

У зв'язку з цим рекомендую перебувати подалі від місць таких подій, а в приміщеннях - не відкривати кватирки та вікна.

 

версія для друку