українська російська англійська
Ігор Жданов поспілкувався із молодіжним активом Донеччини
15.07.2015 | 10:20
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

14 липня під час робочої поїздки до Донецької області Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов зустрівся із лідерами молодіжних організацій регіону.

У зустрічі взяли участь радник голови облдержадміністрації Тамара Лук’янчук, начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Лілія Золкіна, представники молодіжних громадських організацій міст та районів Донеччини.

Ігор Жданов проінформував молодь про останні напрацювання у сфері молодіжної політики України, зокрема процесу розробки Дорожньої карти реформ. Також Міністр акцентував увагу на необхідності акумулювання та обговорення всіх ініціатив, які є сьогодні в регіонах: «Основний напрямок наших реформ у молодіжній політиці – це, перш за все, національно-патріотичне виховання. Ми повинні залучати молодь Донецької області до всеукраїнських програм та проектів, щоб ще раз показати, що Донеччина – це частина України. У наступному році планується проведення конкурсу грантів на підтримку молодіжних громадських організацій, де участь зможуть взяти організації з різних областей нашої держави, які запропонують всеукраїнські проекти».

Одним із головних пріоритетів у роботі Міністерства Ігор Жданов також позначив інтенсифікацію молодіжних обмінів з розвиненими європейськими країнами. «Українській молоді, у тому числі і молоді Донеччини, потрібно крок за кроком працювати з міжнародною спільнотою, щоб інтегруватися в молодіжне європейське русло. Ми опублікували на сайті Міністерства первісну інформацію і повний перелік посольств, фондів, куди можна подавати грантові заявок. Також в цьому плані корисною буде допомога у вигляді тренінгів від тих людей, які вже неодноразово вигравали гранти», - поділився Ігор Жданов.

Прогресивні напрацювання в діяльності громадських молодіжних організацій Донецької області представили: Денис Ошурко – голова правління Асоціації молоді ПАО «Новокраматорський машинобудівний завод», Аліна Сорокіна – заступник директора з навчально-виховної роботи Донецького обласного дитячо-молодіжного центру, Олександр Кузякін – голова ради студентського самоврядування Донецького національного медичного університету ім. М.Горького, Алевтина Гармаш – голова Краматорської станиці «Пласт» Національної скаутської організації України, Світлана Фоміна – директор Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів, Сергій Гаков – заступник голови Краматорського центру громадських ініціатив при Донбаській державній машинобудівній академії.

Представники молодіжних організацій регіону поділилися своїми реалізованими ініціативами щодо адаптації молоді на робочому місці, участі у студентському самоврядуванні, активного проведення дозвілля молоді, у тому числі шляхом залучення до участі в змаганнях, щодо заходів із соціальної та фізичної реабілітації молоді з обмеженими можливостями, провадження національно-патріотичного виховання молоді.

Серед проблемних були обговорені питання щодо забезпечення молоді житлом, створення доступних умов життя для молодих осіб з обмеженими можливостями, організації умов для ефективної діяльності молодіжних центрів Донецької області.

Також у рамках другого дня візиту на Донеччину Ігор Жданов відвідав заклади для оздоровлення дітей регіону, що розташовані в Святогірську. Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини» сьогодні приймає близько 600 осіб – діти, які потребують соціальної уваги та підтримки, діти тимчасово вимушених переселенців, діти з міст та районів, які знаходяться в зоні бойових дій, а також тимчасово вимушені переселенці серед дорослого населення. Табір праці та відпочинку імені В.Чкалова прийняв 110 дітей. Завдяки допомозі Святогірського міського голови Олександра Дзюби та настоятеля Святогірсько-Успенської лаври було організовано роботу дітей по прибиранню території міста та монастиря.

 

версія для друку