українська російська англійська
Олексій Павленко: Врахування німецького досвіду - важлива умова розвитку АПК в Україні
15.09.2015 | 12:59
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

"Україна приділяє особливу увагу розвитку стійкого та взаємовигідного співробітництва з Німеччиною в галузі агропромислового комплексу", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час засідання Українсько-Німецького аграрного комітету.

Українська сторона повідомила про хід реформування аграрного сектору в Україні, зокрема створення сприятливих умов для бізнес-активності у галузі.

"Бізнес відчуває позитивний ефект від впроваджених реформ у агросекторі. Важливим вектором роботи Мінагрополітики є відкриття нових ринків та розширення товарного асортименту нашого експорту. Нещодавно Єврокомісія повідомила про позитивні результати проведеного в Україні аудиту, які дозволять відтепер експортувати насіння до ЄС. Це хороші новини для німецьких компаній, що працюють у галузі насінництва на території нашої держави", - повідомив Міністр Олексій Павленко.

Також у ході засідання сторони обговорили перспективні напрями діяльності між країнами, зокрема в галузі сільськогосподарського машинобудування, тваринництва, рослинництва. Окрема увага була приділена питанню надання допомоги Федеральним міністерством продовольства та  сільського господарства Німеччини у реалізації двосторонніх коопераційних проектів:

- Німецько-Українського агрополітичного діалогу (АПД);

- Німецького аграрного центру в Україні;

- Проекту з питань аграрної торгівлі;

- Проекту кооперації асоціацій; 

- Органічного землеробства.

Окрім того, сторони обговорили впровадження на території України проекту технічної допомоги у сфері export promotion.

"Для нас важлива підтримка малих та середніх фермерів. Цей напрям є перспективним як реалізація проекту, який має на меті стимулювання українського експорту і стартує за підтримки уряду Німеччини.  Ми маємо допомогти вітчизняним аграріям у вирішенні тих проблем, з якими вони стикаються під час експорту продукції. Окрім того, для нас важливо, щоб у всіх виробників був максимальний доступ до необхідної інформації відносно умов торгівлі", - наголосила заступник Міністра Мінагрополітики з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

 

версія для друку