українська російська англійська
Комісія Громадської ради при Міненерговугілля спільно з Міністерством розгляне Концепцію та Програму реформування вугільної галузі України
03.03.2016 | 17:55
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

За підсумками засідання правління Громадської ради при Міненерговугілля, яке відбулося 2 березня, було прийняте рішення, що комісія Громадської ради при Міненерговугілля спільно з Міністерством розгляне Концепцію та Програму реформування вугільної галузі України.

Про роботу вугледобувного та торфодобувного комплексу представників громадськості поінформував директор департаменту електроенергетичного комплексу Олександр Крук.

Він наголосив, що 35 шахт, які видобувають вугілля на території, підконтрольній органам державної влади, збиткові. Основні причини – це складні геологічні умови, фінансове навантаження через наявність попередніх боргів, низький рівень вуглевидобутку, відсутність державної підтримки тощо. Олександр Крук зазначив, що для ефективної роботи підприємств необхідне технічне переоснащення. «Міненерговугілля проводить роботу щодо залучення інвестицій. Проте приватних інвесторів лякає розташування найпривабливіших шахт у близькості до зони проведення АТО, перспективи щодо збуту вугілля та інші обставини», - повідомив він та додав, що переговори з інвесторами наразі тривають.

Коментуючи питання щодо програми приватизації шахт, Олександр Крук зауважив, що наразі тривають переговори з Фондом державного майна щодо можливості приватизації цілісних майнових комплексів окремих шахт. Також виконується робота щодо монтажу обладнання підготовлених лав та вирішується питання збуту вугільної продукції.

Олександр Крук також поінформував щодо стану підготовки Міністерством документів з питань розвитку вугільної галузі. «На сьогодні чекаємо погодження Мінфіном Концепції реформування вугільної галузі, на основі якої буде розроблено програму. Також рухаємося шляхом затвердження інвестиційних проектів, що дасть можливість отримати кредити під державні гарантії», - повідомив керівник Департаменту.

«Основна проблема – збут вугілля. На сьогодні працюємо з ПАТ «Центренерго» щодо переведення двох блоків Зміївської ТЕС на вугілля марки «Г». Також триває робота щодо будівництва блоків на 3-4 ТЕЦ, які б могли спалювати газове вугілля», - поділився планами Олександр Крук.

Правління Громадської ради вирішило максимально сприяти у проведенні реформ та провести спільне з фахівцями Міністерства засідання комісії Громадської ради щодо детального розгляду питань реформування вугільної галузі. .

 

версія для друку