українська російська англійська
Нові освітні стандарти: почала роботу спільна українсько-польська експертна група
23.06.2016 | 19:02
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

До 2018 року мають бути готові стандарти та програми для нової української школи. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час відкриття українсько-польського експертного семінару «Нова Українська Школа» 23 червня у Варшаві.

«На 2018 рік мають бути готові не тільки стандарти, а й розроблені та апробовані нові шкільні програми. Ми зіткнулись з кризою змісту в сучасній українській школі, де учні здобувають лише суму певних знань. У той час як у всьому світі головними в освітньому процесі стають цінності та компетентності. Спираючись на кращі світові практики, враховуючи європейський вибір України та факти агресії з боку сусідньої Росії, а також беручи до уваги виклики, пов’язані з інформаційною епохою, ми маємо чітко визначити нові стандарти для нашої середньої освіти, зокрема базові цінності, компетентності і ядро знань для нової української школи», – зазначила Лілія Гриневич під час виступу на експертному семінарі.

Експерти погодилися, що не всі з 500 тисяч українських вчителів готові до швидких змін, однак цей шлях потрібно пройти і вже зараз пропонувати освітянам нові методики, нові підходи та принципово іншу якість роботи з учнями.

Міністр освіти і науки України відзначила, що наразі у Парламенті України вже знаходиться проект закону, який законодавчо закріплює базові положення реформування загальної середньої освіти.

«Базовий законопроект «Про освіту», який очікує у Верховній Раді України на розгляд, містить мету освіти, яка віддзеркалює рух до суспільства сталого розвитку та європейський вибір України. Зокрема, у проекті прописано 8 компетентностей, узгоджених в ЄС, а також ми додали ще ті, які вважали потрібними саме нам», – зауважила Лілія Гриневич.

Довідково

Рекомендація Європейського Парламенту та Ради ЄС "Про основні компетенції для навчання протягом усього життя" від 18 грудня 2006 року (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_975) містить перелік  восьми основних компетенцій:

1) Спілкування рідною мовою;

2) Спілкування іноземними мовами;

3) Знання математики та  загальні  знання  у  сфері  науки  і техніки;

4) Навички роботи з цифровими носіями; 

5) Навчання заради здобуття знань;

6) Соціальні та громадянські навички;

7) Ініціативність та практичність;

8) Обізнаність та самовираження у сфері культури.

 

версія для друку