українська російська англійська
Уряд затвердив План заходів з відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод
01.07.2016 | 17:14
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

З метою визнання важливої ролі правозахисних громадських організацій та рухів у справі захисту  прав людини, в успішному функціонуванні інститутів громадянського суспільства та розвитку демократичної правової держави, Уряд на своєму  засіданні 1 липня затвердив План заходів з відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.

Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством культури  України на виконання Указу Президента України від 4 квітня 2016 року №126 «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод» та відповідного доручення  КМУ від 20 квітня 2016 року № 11805/1/1-16.

Планом заходів передбачено до 9 листопада, дня утворення об'єднання діячів українського правозахисного руху, проведення за участю керівництва держави, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, представників української діаспори, громадських об’єднань і релігійних організацій, діячів науки та культури   урочистостей  із відзначення 40-ї річниці УГГ. Відбудеться покладання квітів до могил політв’язнів та дисидентів на Байковому кладовищі, інших місцях поховань.

Також планується проведення науково-практичної конференції, присвяченої громадсько-політичній та правозахисній діяльності Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод та інших тематичних інформаційних та освітніх заходів.

Впродовж року заплановано виготовлення та поширення науково-популярних видань, проведення тематичних виставок архівних документів і світлин та речових пам’яток, пов’язаних із громадсько-політичною та правозахисною діяльністю УГГ. Висвітлення урочистих заходів у ЗМІ, трансляцію тематичних програм і передач, фільмів про діяльність цієї  організації та її учасників, проведення у навчальних закладах та закладах культури лекції, бесід, круглих столів тощо.

Крім того, планується виготовити та випустити конверт з оригінальною маркою, присвячений  40річниці створення  Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод, та провести його спецпогашення.

Закордонні дипломатичні установи України проведуть урочисті заходи, пов'язані з відзначенням цієї пам’ятної дати, зокрема, за участю представників української діаспори.

версія для друку