українська російська англійська
Сергій Савчук: На Західній Україні існує значний потенціал використання геотермальної енергії
11.11.2016 | 19:05
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

На Західній Україні існує значний потенціал використання геотермальної енергії. Про це йшлося на семінарі «Потенціал геотермальної енергетики в Україні. Результати дослідження Національного енергетичного агентства Ісландії», який відбувся 11 листопада у м. Києві за ініціативи Держенергоефективності та Національного енергетичного агентства Ісландії за підтримки МЗС України та Ісландії.

"В Україні існують значні ресурси геотермальної енергії. Придатні до використання родовища геотермальних вод розташовані в районах Закарпатської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. Водночас найперспективнішою для розвитку геотермальної енергетики є західна частина країни", - поінформував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що геотермальну енергію можна використовувати для опалення, водопостачання і кондиціювання повітря в житлових та громадських будинках, спорудах у містах та селах.

Тезу Голови Держенергоефективності підтвердили і фахівці Національного енергетичного агентства Ісландії, які провели дослідження потенціалу розвитку геотермальної енергетики в Україні та презентували його результати у ході семінару. Гудні Йоганнессон, голова цього агентства, вбачає значні перспективи для реалізації проектів з використання геотермальної енергії у таких містах, як Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород, а також Берегове, Мостиське.

Сергій Савчук також поінформував іноземну делегацію про те, що розвиток геотермальної енергетики в Україні передбачено Національним планом дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Зокрема, зафіксовано мету - забезпечити виробництво електроенергії геотермальними установками шляхом введення в експлуатацію нових потужностей в обсязі 20 МВт у 2020 році.

Як пояснив Голова, для стимулювання використання відновлюваних джерел енергії, у тому числі геотермальної, Агентство удосконалює законодавче поле. Зокрема, у червні 2015 року прийнято Закон України, відповідно до якого «зелені» тарифи прив’язані до курсу євро до 2030 року, що дозволяє інвесторам уникати інфляційних ризиків. "Зелений" тариф на виробництво електроенергії з геотермальної енергії наразі становить 15,03 євроцентів / кВт*год.

У свою чергу фахівці Національного енергетичного агентства Ісландії наголосили на тому, що освоєння наявного в Україні потенціалу геотермальної енергетики потребує не лише законодавчого врегулювання. Мова йде про цілий комплекс факторів: наявність точних аналітичних даних щодо геотермальних родовищ, інституційну спроможність зацікавлених сторін, фінансування, залучення сучасних технологій та передового міжнародного досвіду.

Загалом експерти зауважили, що більш широке використання геотермальної енергії в Україні сприятиме зменшенню забруднення навколишнього середовища та викидів парникових газів.

 

версія для друку