українська російська англійська
Фахівці спільно з громадськістю обговорили проект Концепції Державної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017-2021 роки"
16.12.2016 | 17:04
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

15 грудня Мінсоцполітики за підтримки ЮНІСЕФ провело засідання робочої групи з опрацювання проекту Концепції Державної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017–2021 роки”.

Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій.

Захід відбувся у приміщенні Національної академії наук України. Під час засідання представлено звіт „Оцінка потреб дитини”, розроблений ЮНІСЕФ спільно з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, розглянуто виконання кількісних показників „Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, представлено результати молодіжного проекту U-Report, який провів опитування з теми ,,Права дитини”, з метою з’ясування думки дітей щодо власних прав.

Також Мінсоцполітики було презентовано проект Концепції Державної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017–2021 роки, який було обговорено.

Концепція розроблена Мінсоцполітики у зв’язку із закінченням у 2016 році терміну дії Закону України „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”.

У Міністерстві наголошують: при розробленні Концепції враховані зауваження Факультативних протоколів до Конвенції про права дитини, пріоритетні напрямки Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016–2021), положення  Стратегії з прав людини, затвердженої Указом Президента України від 25.08.2015 № 501/2015, та використано позитивний досвід, набутий державою у сфері забезпечення прав дітей. Головним принципом Національного плану дій буде пріоритетність забезпечення прав кожної дитини в Україні. Наразі Концепція проходить опрацювання та публічне обговорення.

«Забезпечуючи найкращі інтереси кожної дитини, ми інвестуємо в майбутнє нашої держави. Багатовекторність досягнення однієї мети – забезпечення прав кожної дитини в Україні - це головне завдання для нашої спільної роботи», - наголосив директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, підбиваючи підсумки зустрічі.

 

версія для друку