українська російська англійська
Євген Нищук зустрівся з переможцями конкурсної програми Берлінського міжнародного кінофестивалю
28.02.2017 | 10:37
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся та поспілкувався з творчою командою та героями українсько-німецького фільму "School #3", який отримав гран-прі як найкращий повнометражний фільм конкурсної програми "Generation 14plus" 67-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Стрічка "School #3" створена режисерами Єлизаветою Сміт і Георгом Жено, оператор-постановник стрічки Христина Лизогуб. Фільм знято за мотивами документальної вистави «Моя Миколаївка» драматурга Наталії Ворожбит, втілена на сцені унікальним проектом «Театр переселенця» спільно з Tabor Production. Фільм створено за підтримки ко-продюсерів Даніеля Шульца і Марко Чіка.

«Ця стрічка – історії наших героїв, про їх сприйняття дійсності, війни, бачення свого майбутнього, про кохання та дружбу. Але так чи інакше, герої нашої стрічки – це діти, які пережили страхіття війни, це погляд на моторошні події сьогодення очима дітей», — розповідає драматург Наталя Ворожбит.

Герої стрічки – юні 14-18-річні українці Данило Притула, Леся Федіна, Катерина Зав’ялова, Влад Шокун, Аліна Кобернік, Іван Шило, Влад Чумак, Катерина Сергеєва, Олександр Бабаков, Вікторія Бирка, Руслан Іванов, Анатолій Скатьков, Вікторія Городинська. У роботі над музичним супроводом фільму взяли участь учасники проекту 4Ears Sоund Production та працівники реальної школи №3 міста Миколаївка на Донеччині.

 Міністр культури України Євген Нищук привітав творчу групу та головних героїв фільму – підлітків із Миколаївки, з престижною кінонагородою та вручив їм почесні відзнаки Мінкультури.

 «Дуже важко усвідомлювати, що сьогодні ми в Україні знімаємо стрічки про реальну, жорстоку війну, а її героями є підлітки, діти, які на власні очі бачили, що з собою несе війна, - зазначив Євген Нищук. - Втім, водночас, цей фільм є світлим, сповнений мріями та дарує впевненість, що Україна має майбутнє, і обов’язково здобуде перемогу».

Міністр культури також висловив переконання, що подібні проекти мають мати продовження, адже створюють можливість для творчого самовираження та мистецького розвитку талановитої молоді – знайомити та навчати їх драматургії та режисурі. Особливо це стосується молодих людей, яка долею обставин, пережили набагато більше, ніж їх однолітки. Також Євген Нищук підкреслив необхідність втілювати інші мистецькі проекти, пов'язані зі Сходом, зокрема, вже нашумілий театральний українсько-британський проект "Class-Act: Схід-Захід", втілений у київському Театрі юного глядача на Липках "Театром переселенця" та Наталею Ворожбит.

версія для друку