українська російська англійська
Глава Уряду закликає народних депутатів зайняти державницьку позицію та підтримати п'ять ключових реформ, запропонованих Урядом, для економічного зростання
05.04.2017 | 12:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає народних депутатів України, усі фракції українського Парламенту зайняти державницьку позицію та підтримати п'ять ключових реформ: пенсійну, земельну реформи, публічну приватизацію, реформи освіти та охорони здоров'я, що зроблять серйозний внесок у забезпечення економічного зростання вже з 2018 року. Про це Глава Уряду заявив, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у середу.

"Критично важливо сьогодні, щоб ми знайшли необхідну конфігурацію і підтримку українського Парламенту у провадженні 5 реформ, які я вважаю ключовими. Перша - проведення в Україні пенсійної реформи", - зазначив Прем’єр-міністр.

Уряд готовий найближчим часом вийти з пропозиціями щодо зміни пенсійної системи, які забезпечать її справедливість, бездефіцитність у середньостроковій перспективі та підвищення пенсій українським громадянам з 1 жовтня, наголосив Прем’єр-міністр.

"Треба вирвати людей, які сьогодні на пенсії, а 85% пенсіонерів знаходиться на мінімальній пенсії, з того зубожіння, де вони сьогодні знаходяться. Уряд знає, як це зробити", - підкреслив він.

Друга позиція, з якою Уряд буде звертатися до Парламенту, зазначив Володимир Гройсман - проведення публічної приватизації державних підприємств. "Щоб розвивати національну економіку треба продати абсолютно відкрито, конкурентно державне майно, яке сьогодні є джерелом корупції, прикладом неефективності управління, яке не приносить користі українським громадянам та державі", - наголосив Глава Уряду.

Також, зауважив Володимир Гройсман, цього року треба провести фундаментальну реформу системи освіти. Пропозиції Уряду щодо цієї реформи, що сьогодні знаходяться у Парламенті та опрацьовуються і підтримуються профільним Комітетом Верховної Ради, "можуть бути основою зміни якості української освіти в ім'я того, щоб наші діти мали доступ і до дошкільної освіти, і до середньої загальної, професійно-технічної, вищої освіти, щоб вони були в сучасному світі конкурентними", - зауважив Володимир Гройсман.

Серед ключових реформ, що мають бути ухвалені у 2017 році – реформа обігу земель. Вона дозволить ліквідувати корупційні оборудки в обігу сільгосподарських земель, що процвітають сьогодні, сприятиме розвитку українського фермерства та виступить в ім'я українських громадян, переконаний Прем’єр-міністр.

"Ми вважаємо, що між фізичними особами - громадянами України допустити продаж одне одному землі є цілком можливим. Але зрозуміло, що нам потрібно обмежитися умовно 200 гектарами, щоб не допустити, щоб великі холдинги, латифундисти скупили за безцінь українську землю. Це для нас є принципово важливим", - підкреслив Глава Уряду.

Крім того, Уряд виступає за проведення реформи системи охорони здоров'я, "щоб українські громадяни могли жити більше за часом і могли жити  краще за якістю", наголосив Володимир Гройсман.

Глава Уряду зазначив, що учора провів спеціальну нараду з питань медичної реформи за участі народних депутатів, профільного Комітету Верховної Ради України, фракцій парламентської Коаліції, Адміністрації Президента, керівництва Міністерства охорони здоров’я, представників громадськості для обговорення 4 законопроектів, які змінять систему фінансування, "щоб змінити систему в ім'я життя і здоров'я українських громадян".

З цією метою Уряд здійснив певні кроки, що дають можливість вирішити точково проблеми у сфері медицини. Так, з 1 квітня 2017 року Уряд запустив програму безкоштовних ліків для хронічно хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Також Уряд передбачив у бюджеті створення по країні не менше 13 кардіоцентрів.

У цьому контексті Прем’єр-міністр подякував народним депутатам України за підтримку урядових ініціатив та бюджету країни в цілому.

Уряд також буде просити підтримки народних депутатів, фракцій Коаліції, позакоаліційних фракцій для підтримки п'яти ключових реформ.

"Будемо просити, щоб зайняти державницьку позицію, прийняти рішення і дати відповідь людям, що ситуація в країні почала змінюватися. Нам дуже важливо, щоб рішення приймалися, так вони можуть бути реалізовані, - зазначив Прем’єр-міністр. - Ми будемо закликати український Парламент об'єднатися. Треба відкинути усі наші політичні прапори. Нам треба усе зробити для того, щоб об'єднатися заради прийняття необхідних рішень і чесно дивитися людям в очі".

П'ять ключових реформ були визначені Урядом як головні завдання на 2017 рік Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, що був затверджений Кабінетом Міністрів у понеділок, 3 квітня, зазначив Володимир Гройсман. За його словами, ці реформи зроблять серйозний внесок для економічного зростання країни, а у 2017 році дозволять досягти не менше 4,5% зростання ВВП.

"Глибоко переконаний у тому, що прийняття цих 5 реформ у 2018 році додадуть економічної стабільності, абсолютної впевненості у тому, що ціни не будуть зростати, національна валюта буде знаходитися на прогнозованих показниках і буде достатньо стійкою. Це дасть можливість українським громадянам не тільки заробляти на своє життя, а й зробити певні заощадження. Це є для нас викликом №1. Наші соціальні ініціативи є абсолютно на часі і потребують консолідації усього спектру Парламенту", – підкреслив Глава Уряду.

 

версія для друку