українська російська англійська
Володимир Гройсман на зустрічі з Главою Уряду Латвії: Маємо добиватися того, аби в XXI столітті кордони держав були непорушні
05.04.2017 | 18:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що однією з ключових тем, яка об’єднала б зусилля урядів багатьох держав світу, має стати захист територіальної цілісності країн та непорушності державних кордонів.  Про це Глава українського Уряду сказав у ході зустрічі з Прем'єр-міністром Латвійської Республіки Марісом Кучінскісом. Зустріч відбулася напередодні Київського безпекового форуму, який відбудеться завтра, 6 квітня, і буде присвячений темі розвитку широкого спектра співробітництва відносин між Україною та країнами Балтії.

«Центральною темою цих днів стануть питання безпеки. Україна стикнулася з достатньо серйозними глобальними викликами, які ще недавно здавалися неможливими. І ці виклики мають нас об’єднати. Ми маємо добиватися того, аби в XXI столітті, кордони держав були непорушними, і європейське право брало верх над будь-яким режимами»,- сказав Володимир Гройсман.

Він подякував Латвії за постійну підтримку України, її міжнародної політики та політики антиросійських санкцій. Прем’єр-міністр розповів про події на Сході нашої держави, і підкреслив, що «політичні загравання» з агресором неприпустимі, історія це неодноразово доводила.

«Ми також вдячні і за відновлення нашої економічної співпраці. У цьому контексті хочу повідомити, що ми вже отримали рішення Міжнародного валютного фонду про подальшу підтримку України, ми також отримали черговий транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Днями ми затвердили Стратегічний план розвитку, який передбачає ріст на 4-5%. Цього року хочемо провести земельну реформу, приватизацію, пенсійну реформу, реформу охорони здоров’я та освіти, - сказав Володимир Гройсман. - Окремо підкреслю, що наші взаємні торговельні досягнення становлять 370 млн дол. Хоча насправді ми бачимо, що треба покращувати комунікацію між торговими відомствами наших країн і дивитися, де можна покращувати позиції».

Володимир Гройсман звернув окрему увагу на перспективи співпраці між Україною та Латвією у сфері транспорту та в сфері спільного використання транзитного потенціалу України та країн Балтії. Прем’єр-міністр повідомив, що наприкінці квітня в Одесі відбудеться міжнародний транспортний форум, який дозволив би налагодити більш тісну взаємодію у транспортній сфері.

Зі свого боку Маріс Кучінскіс підкреслив, що Латвія була і залишається другом України. «У нас є можливості закріпляти відносини між Латвією та Україною. Ви завжди можете розраховувати на нас», - сказав Маріс Кучінскіс

 

Довідково

У 2016 р. обсяг зовнішньоторговельного обігу між Україною та Латвією становив 364,2 млн дол. США (у 2015 р. – 348,8 млн дол. США). Український експорт зменшився на 8,24% і склав 208,8 млн дол. США (у т.ч. товари – 138,2 млн дол. США; послуги – 70,6, млн дол. США), імпорт збільшився на 21,03% і склав 155,5 млн дол. США (у т.ч. товари –112,5 млн дол. США; послуги – 43,0 млн дол. США).

 

версія для друку