українська російська англійська
Сергій Савчук: Ринок електромобілів в Україні динамічно розвивається і має гарні перспективи стати потужною індустрією за підтримки Держави
07.04.2017 | 19:18
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Ринок електротранспорту в Україні швидко розвивається. Держава у свою чергу працює над створенням стимулів для його подальшої розбудови. Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи другу масштабну виставку електротранспорту та гібридів «Plug-In Ukraine 2017» в Києві. 

«Сьогодні виставка демонструє, що в країні з року в рік збільшується кількість  електромобілів, в тому числі вітчизняного виробництва. Зростає і кількість учасників цього ринку. Щоб його і надалі розширювати, потрібні законодавче стимулювання та відповідна інфраструктура. Попит на ці автомобілі буде лише в тому випадку, якщо споживач зможе їх безперешкодно заряджати. Тому сьогодні працюємо над тим, щоб не лише зменшити тариф на нічне використання електроенергії, а й збільшити кількість електрозаправок. У цьому питанні перетинаються економічні, енергетичні та екологічні інтереси. Впевнений, що в цьому напрямі ми видамо не один законодавчий документ для того, щоб пожвавити цей ринок», – наголосив Голова Агентства.

Сергій Савчук також нагадав про прийнятий Національний план дій із відновлюваної енергетики на період до 2020 року, яким передбачається збільшити споживання електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, в транспортному секторі.

«Агентство зацікавлене у створенні таких механізмів, які стимулюватимуть розвиток електротранспорту в країні», - підкреслив Голова Агентства.

Усі можливі нормативно-правові, організаційні, технічні питання для розвитку ринку електромобілів Агентство наразі опрацьовує у тісній співпраці з Міністерством інфраструктури України та НКРЕКП.

У відкритті виставки також взяли участь Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, держсекретар Федерального міністерства транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини Райнер Бомба, заступник Голови дипломатичної місії США в Україні Джордж Кент.

Довідково

Виставка електротранспорту проходить з 7 по 9 квітня у столичному виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». Захід організовано компанією «Євроіндекс» та проектом emobilis за підтримки Держенергоефективності та Мінінфраструктури України. Галузеву підтримку надала Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів.

 

версія для друку