українська російська англійська
Аграрний комітет ВР рекомендує до другого читання законопроект про держконтроль у сфері безпечності продуктів харчування та кормів
12.04.2017 | 09:33
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 11 квітня розглянув доопрацьований законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (реєстр. № 0906). Члени профільного комітету законопроект підтримали одноголосно та рекомендували Парламенту прийняти його у повторному другому читанні та в цілому як закон.

Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук за результатами засідання профільного комітету зазначив, що такому рішенню передувала інтенсивна робота народних депутатів, спеціалістів Держпродспоживслужби та експертів проекту Європейського Союзу «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

«Після розгляду законопроекту № 0906 у сесійній залі Парламенту та направлення його на повторне друге читання відбулося понад десяток робочих зустрічей, дискусій та нарад із залученням широкого експертного кола. Відбувалася постійна тісна комунікація з усіма зацікавленими сторонами процесу. Особливо хотілося б відзначити активну позицію Аграрного комітету ВР у цьому питанні», - наголосив Андрій Жук.

У Держпродспоживслужбі розраховують, що доопрацьований проект закону уже в травні може бути розглянутий народними депутатами.

За словами Голови Держпродспоживслужби, ухвалення законопроекту №0906 дозволить запровадити ефективну систему контролю. «З одного буку він дозволяє ефективно виконувати функції зі здійснення державного контролю: наприклад, коли є ризик життю і здоров’ю громадян, перевірка господарюючих суб’єктів буде здійснюватися без попередження. А з іншого -  його прийняття дає додаткові можливості щодо забезпечення прав бізнесу, ліквідації корупційних ризиків, зокрема через проведення відеофіксації процедури інспектування не лише інспекторами Держпродспоживслужби, але й господарюючими суб’єктами», - додав Володимир Лапа.

Законопроект визначає організаційно-правові засади державного контролю безпечності харчових продуктів і кормів. Його прийняття дозволить досягти серйозного прогресу у виконанні Україною зобов'язань за Угодою про асоціацію з ЄС та дозволить побудувати ефективну систему контролю, завдяки якій кожен споживач буде захищеним від придбання небезпечних харчових продуктів.

 

версія для друку