українська російська англійська
Верховна Рада зробила перший крок до закріплення національних видів спорту на законодавчому рівні
12.04.2017 | 14:33
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

12 квітня Верховна Рада України на пленарному засіданні підтримала внесення змін до закону "Про фізичну культуру і спорт" (№ 5324) щодо визнання національних видів спорту.

За прийняття законопроекту за основу проголосували 229 народних депутатів.

"Парламент зробив важливий крок для зміцнення національно-патріотичного виховання, відновлення та збереження славних українських традицій. Дякую усім фракціям і депутатам, голові профільного комітету Артуру Палатному та Голові Верховної Ради України Андрію Парубію за це державницьке рішення. Далі будемо працювати над підготовкою законопроету до другого читання та його ухвалення в цілому", - зазначив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Відтепер в Україні на законодавчому рівні будуть визнані національні види спорту, які за роки незалежності почали відроджуватись і розвиватися, які зросли з українських традицій та являють собою великий пласт національної фізичної культури і спорту.

Серед них є й відновлені види, засновані на вікових народних традиціях, такі як бойовий гопак, спас, рукопашний бій, рукопаш гопак, хортинг тощо.

Метою закону є необхідність визначення на законодавчому рівні поняття національних видів спорту та особливостей діяльності спортивних федерацій, що сприяють розвитку національних видів спорту.

 

версія для друку