українська російська англійська
Степан Кубів обговорив спрощення торгівлі у Чорноморському регіоні разом із міністрами економіки країн ОЧЕС
11.05.2017 | 11:27
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

11 травня 2017 року у Стамбулі (Туреччина) Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів обговорив з міністрами економіки країн ОЧЕС спрощення та збільшення взаємної торгівлі у Чорноморському економічному регіоні (ЧЕС).

Учасники засідання міністрів економіки країн ОЧЕС присвятили зустріч обговоренню труднощів та можливостей торгівлі між країнами ЧЕС, покращення торговельно-економічної взаємодії, створенню та координації економічної політики між державами-членами Чорноморського економічного регіону.

Степан Кубів у своєму виступі відзначив, що структура економіки та торгівлі країн Чорноморського регіону змінилася після анексії Криму. Він наголосив, що Україна також втратила значну частину свого промислового потенціалу через російську агресію на сході України і незаконну заборону транзиту товарів з території України, які незаконно запровадила Росія.

“Досі не проведена оцінка економічних, логістичних та торговельних наслідків анексії Криму та торговельних обмежень на транзит, які незаконно запровадила Росія щодо України. Ці зміни мають суттєвий вплив на економіку та торгівлю усіх країн ЧЕС, тому найближчим часом слід оцінити ці зміни та їх економічні наслідки та разом напрацювати рішення з цього приводу», - розповів Степан Кубів.

Степан Кубів нагадав, що і Росія незаконно продовжує фактичну заборона транзиту товарів з території України через територію Російської Федерації. Це призводить до втрат українських виробників, а також до зміни звичних транзитних маршрутів торгівлі у напрямку Середньої Азії. Степан Кубів зауважив, що такі дії Росії руйнують багаторічні економічні та торговельні  зв'язки і міжрегіональні взаємини між країнами ЧЕС, погіршують умови торгівлі в усьому регіоні. Тому країнам ЧЕС та членам СОТ слід вживати додаткових заходів для покращення можливостей торгівлі у Чорноморському регіоні.

«Угода СОТ про спрощення процедур торгівлі набрала чинності на початку 2017 року. Це відкриває шлях до усунення нетарифних бар'єрів у торгівлі та скорочення митних процедур. За останніми оцінками експертів СОТ реалізація положень Угоди дозволить знизити витрати бізнесу, пов'язані з міжнародною торгівлею, на більш ніж 14%», - повідомив Перший віце-прем‘єр-міністр України.

Він додав, що Україна вітає створення преференційних торгових механізмів, які відповідають правилам СОТ і не створюють бар'єрів у торгівлі з третіми країнами.

Довідково

Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС)  - міжнародна організація, яка об'єднує 12 держав Причорномор'я і Південних Балкан, створена для розвитку торговельно-економічної співпраці, підтримки миру, стабільності і процвітання у Чорноморському басейні.

З 1 липня 2017 року Україна протягом шести місяців буде Головувати в ОЧЕС згідно правил ротації держав-членів ОЧЕС.

 

версія для друку