українська російська англійська
Прем'єр-міністр вимагає усунути проблемні питання реалізації урядової програми "Доступні ліки" у регіонах країни
11.05.2017 | 12:39
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає вирішити проблемні питання в реалізації урядової програми "Доступні ліки", що стартувала 1 квітня, та забезпечити її ритмічне функціонування по усій країні. Відповідне доручення він дав Віце-прем'єр-міністру України Павлу Розенку та в.о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун на початку засідання Уряду у четвер.

Володимир Гройсман зауважив, що як і обіцяв, постійно моніторить хід реалізації урядової програми "Доступні ліки", однак має інформацію про те, що станом на сьогодні громадяни звертаються на Урядову гарячу лінію і сигналізують про деякі проблеми. Вони стосуються, в тому числі, неповного асортименту ліків з програми та їх дефіциту в аптеках, що беруть участь в програмі. Зокрема, такі сигнали надходять з Чернігова, Сум, Одеси.

Також громадяни нарікають на недостатню кількість аптек, які беруть участь в програмі, внаслідок чого люди просто не можуть отримати необхідні їм ліки, або змушені стояти в довгих чергах, зокрема у Харкові, місті Ізюм Харківської області, Каховці Херсонської області та Василькові Київської області, зазначив Володимир Гройсман.

"Доручення в.о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун і Віце-прем'єр-міністру України Павлу Розенку до кінця тижня проаналізувати те, що маємо по областях, систематизувати проблематику, якщо потрібно, провести селектор з місцевою владою, подивитися, промоніторити фінансування, щоб по жодній області не було затримок. Кошти є у наявності стільки, скільки потрібно, тільки ритмічне фінансування має бути забезпечене на місцях, і навести у цих питаннях порядок", - заявив він.

Уряд продовжить провадження програми та переконаний, що "за певний період часу вона буде працювати, як годинник", зокрема планується розширення переліку ліків за існуючими нозологіями, які будуть підпадати під програму реімбурсації. "Кількість ліків, асортимент ліків, хвороби, від яких ці ліки запроваджуються, мають бути розширені. Це завдання, яке я ставлю зараз Міністерству охорони здоров’я", - зазначив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду також розраховує, що зважаючи на ситуацію, вітчизняні виробники, а також іноземні, для котрих було спрощено раніше реєстрацію препаратів, збільшать обсяг виробництва необхідних ліків.

 

версія для друку