українська російська англійська
Геннадій Зубко окреслив маршрутну карту споживача в рамках Фонду енергоефективності
16.05.2017 | 16:08
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Ми напрацювали важливий інструмент спільно з експертами, міжнародними партнерами, народними депутатами, робочими групами – інструмент технічної і фінансової підтримки термомодернізації житлового фонду. Сьогодні житловий сектор – це складна технічна інституція, яка потребує модернізації, і ми маємо ефективно використати кошти, які будуть залучатися і від держави, і від міжнародних партнерів, і від самого споживача. Саме споживач – основний гравець, який ініціює термомодернізацію. Тож маємо йому запропонувати прозору маршрутну карту.  Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час круглого столу «Фонд енергоефективності: міжнародний досвід та українські перспективи».

За його словами, спочатку споживач отримує всебічну інформаційну підтримку. «Громадяни матимуть можливість отримати консультації у спеціалістів Фонду та у регіональних консультантів, що діятимуть по всій країні. Також ми очікуємо, що банки-партнери та місцева влада активно долучиться до цього процесу. На першому етапі бенефіціари мають подати заявку до Фонду на базі енергоаудита. Для відбору енергоаудитора може бути використана система PROZORRO. Також буде вестись публічний доступний реєстр енергоаудиторів», - зазначив Геннадій Зубко.

Далі Фонд обробляє заявку та надає заявнику лист-підтвердження відповідності проекту умовам програми та умови отримання компенсації (гранту). ОСББ мають прийняти рішення щодо реалізації проекту на загальних зборах співвласників. З таким рішенням бенефіціар звертається до банку-партнера за відшкодуванням вартості енергоаудита та, у разі потреби, за кредитом на виконання проекту. Після цього починається активна фаза реалізації робіт.

«Після виконання проекту, має бути проведена верифікація на предмет відповідності проекту заявці та умовам програми. Фінальними етапом є отримання гранту від Фонду енергоефективності», - зазначив Геннадій Зубко.

Він подякував міжнародним партнерам, експертам, громадськості за допомогу в підготовці структури і концепції Фонду енергоефективності та розробці важливих законопроектів, а саме: «Про енергетичну ефективність будівель»,  «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про ЖКП» та «Про фонд енергоефективності», які знаходяться на розгляді Парламенту.

 

 

версія для друку