українська російська англійська
Міненерговугілля підтримує інвесторів, які приходять на український ринок, - Ігор Насалик
16.05.2017 | 20:17
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Про це зазначив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з представниками компанії Trafigura.

Міністр схвально відгукнувся з приводу відкриття офісу зазначеної компанії в Україні та вважає це позитивними сигналом для розвитку українського газового ринку.

Ігор Насалик поінформував щодо просування реформ в енергетичному секторі та ознайомив із можливостями для інвестування в енергетичний сектор України.

Зокрема, це участь у проектах із створення газового хабу, співробітництво щодо постачання вугілля антрацитової групи до України, участь у міжнародному проекті на основі державно-приватного партнерства з добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, можливість участі в угодах про розподіл продукції та інші. Крім того, Міністр зазначив про можливості співпраці у сфері переробки нафти. «Раніше Україна переробляла на своїх потужностях 95% нафти та забезпечувала споживачів світлими нафтопродуктами», - наголосив Міністр. На сьогодні, за його словами, переробляється 10-12%, решта світлих нафтопродуктів завозиться з інших країн, тому нафтопереробна галузь є перспективною для інвесторів.  

Міністр наголосив, що Міненерговугілля повною мірою зацікавлене в реалізації інвестиційних проектів в енергетичному секторі. «Спільно з Офісом Національної інвестиційної ради Уряд України сприятиме всім, хто приходить на ринок України». Також він зазначив, що Міненерговугілля повною мірою виконує зобов’язання перед Енергетичним Співтовариством щодо формування ринків газу та електроенергії і готове залучати представників бізнес-спільноти до участі в робочих групах із розробки нормативно-правових актів.

Під час зустрічі заступник Міністра Ігор Прокопів також привітав компанію із входженням на ринок газу України та окреслив ситуацію в українському нафтогазовому секторі. Зокрема, зупинився на питанні реформування НАК «Нафтогаз України» та наголосив, що розділення продажу та транспортування газу є ключовим завданням Уряду. Також звернув увагу на можливості взаємовигідної співпраці в нафтогазовій сфері. «Україна має можливості зберігати до 32 млрд куб метрів газу, причому 70% газових сховищ розташовані на кордоні з Європою, що дає можливість їх ефективного використання», - зазначив І. Прокопів.

 

версія для друку