українська російська англійська
За три роки Україна зробила величезний крок у посиленні своєї обороноздатності, - група стратегічних радників високого рівня з питань оборонного реформування
19.05.2017 | 18:54
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної  інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 19 травня зустрілася з групою стратегічних радників високого рівня Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних сил. До складу делегації радників увійшли генерал Джон Абізейд (США), генерал Нік Паркер (Велика Британія), пані Джил Сінклер (Канада), генерал-майор  Йонас Андрішкевічус (Литва).

Радники розповіли про  основні виклики в оборонній реформі, які стали зрозумілими в процесі співпраці з українськими оборонними структурами, та про питання, до вирішення яких, на їхній погляд, український Уряд повинен долучитися в першу чергу. Сторони також обговорили прогрес реформ сектору безпеки й оборони та перешкоди на шляху реформ. Обидві сторони наголосили на необхідності приділення більшої уваги загальному процесу реформ в Україні, зокрема, антикорупційних.

Генерал Джон Абізейд відзначив прогрес із забезпечення необхідним обладнанням і підготовкою бійців у зоні АТО. "Якщо порівнювати ситуацію у 2014 році та зараз, то можна сказати, що заповнено величезну прогалину", – сказав Абізейд.

Однак він зазначив, що є багато роботи в ЗСУ поза межами зони АТО, у сферах, які є дуже важливими для успішного протистояння агресору. Це, в першу чергу, посилення  інституційної спроможності відомств для реалізації амбітних цілей реформи, а також соціальна підтримка воїнів та їхніх сімей. Йонас Андрішкевічус підкреслив, що одним із пріоритетів також має бути підготовка інструкторів для українських військових.

Іванна Климпуш-Цинцадзе погодилась з думкою радників щодо необхідності покращення соціального захисту військових, для чого, зокрема, треба посилити співпрацю оборонних відомств та структур Мінсоцполітики. За її словами, першочерговим завданням української сторони є також формування у війську критичної маси відданих, освічених професіоналів.

Віце-прем’єр  нагадала, що днями Рада міністрів ЄС ухвалила  остаточне рішення про надання українським громадянам права на безвізові подорожі Шенгенською зоною, що є свідченням визнання успіхів України та сигналом підтримки з боку ЄС. Також для України цьогоріч дуже важливим буде святкування в липні  20-ї річниці підписання  Хартії про особливе партнерство між НАТО і Україною. «Це гарна можливість для нас поінформувати всіх послів країн-членів НАТО і про досягнення, і про проблеми, з якими ми зіштовхуємося сьогодні в умовах війни та реформ, які тривають у країні», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона також запросила гостей взяти участь у роботі конференції «Україна – НАТО. Формула безпеки», яка відбудеться 10-11 липня.

 

 

версія для друку