українська російська англійська
Держенергоефективності зміцнює співпрацю з владою та громадами Львівщини у сфері відновлюваної енергетики
26.05.2017 | 09:41
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

25 травня розпочалася робоча поїздка представників Держенергоефективності до Львівської області. Директор Департаменту відновлюваних джерел енергії  Юрій Шафаренко провів зустріч з представниками Львівської ОДА та експертами Данії. Сторони обговорили останні законодавчі ініціативи у відновлюваній енергетиці та успіхи регіону у цій сфері.

«За нашими даними, Львівщина завжди була і є осередком успішних проектів, які згодом розповсюджуються на всю територію України. Тому сьогодні ми будемо всіляко підтримувати регіон у його прагненнях продовжувати розвиток «чистої» енергетики. Цьому сприятимуть і прийняті закони, які передбачають стимули для виробників «зеленої» енергії», - повідомив Юрій Шафаренко та презентував останні законодавчі ініціативи у цій сфері.

Енергетичне планування стало ще однією важливою темою розмови. Спеціальний радник Енергетичного агентства Данії Надім Ніваз представив механізм стратегічного енергетичного планування на рівні муніципалітетів в Данії та відзначив, що ініціатива на регіональному та місцевому рівні є ключовим фактором для реалізації цілей ефективного енергоспоживання.

Радник Агентства Патріція Ренот розповіла присутнім про методологію збору даних щодо енергоспоживання, їх аналіз та оптимізацію споживання енергоносіїв.

Загалом данська сторона запевнила у своїй готовності і надалі ділитися досвідом та співпрацювати з владою Львівщини.

Після перемовин представники ОДА представили роботу твердопаливної котельні потужністю 3 МВт, яка постачає тепло та гарячу воду медичному закладу. Котельня працює на пелеті та трісці.

Оглядаючи об’єкт, Юрій Шафаренко відзначив, що такі котельні означають не лише заміщення газу, а й поштовх до економічного розвитку регіону. Це нові можливості для роботи бізнесу, збільшення зайнятості населення.

У тому, що всі проекти з відновлюваної енергетики – це сфера економічного зростання та зміцнення вітчизняної фінансової системи, Юрій Шафаренко запевнив і учасників XII Міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція України у європейський та світовий фінансовий простір».

Нагадаємо, що 26 травня у Львові Держенергоефективності проведе конференцію «Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту».

 

версія для друку