українська російська англійська
Досвід Великобританії у залученні інвестицій у "зелені" проекти може бути цінний для України
26.05.2017 | 10:22
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході зустрічі з радником з питань економіки та енергетики Посольства Великобританії в Україні Андрієм Буквичом.

«У своїй роботі ми керуємося кращими світовими практиками. Ми тісно співпрацюємо з іноземними країнами. Наприклад, нещодавно підписано меморандуми про співробітництво з Фінляндією, Данією, Словенією, Словаччиною. Досвід Великобританії, однієї з провідних, економічно потужних країн Європи, для нас дуже важливий. Особливо це стосується розробки механізмів фінансування проектів з відновлюваної енергетики», - підкреслив Голова.

Сергій Савчук запевнив у тому, що впродовж останніх кількох років зроблено чимало для активізації розвитку «зеленої» енергетики в країні. Зокрема, удосконалено систему «зелених» тарифів, скасовано вимогу щодо «місцевої» складової, введено надбавку за використання українського обладнання, впроваджено стимулюючий тариф для виробників тепла «не з газу» тощо. Окрім законодавчих змін, ринок потребує і фінансових інструментів. Тож триває робота над створенням ефективних механізмів інвестування у «зелені» проекти.

У ході розмови сторони обговорили досвід Великобританії у розвитку відновлюваної енергетики, цілі та завдання України у цій сфері, а також пріоритетні питання, щодо яких країна потребує експертної та технічної допомоги.

 

версія для друку