українська російська англійська
Українські лицарі вдруге за рік здобули титул чемпіонів світу з середньовічного бою
08.06.2017 | 17:44
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Наприкінці травня у Данії завершився чемпіонат світу з середньовічного бою «World Championship IMCF 2017».

Тріумфатором змагань стала українська збірна, яка здобула перемогу в усіх групових турнірах «16 на 16», «10 на 10» та «5 на 5» бійців  та «золото» в одиночній номінації «Алебарда». Також в активі українців ще дві срібні та одна бронзова нагороди.

Нагадаємо, що у минулому місяці наші співвітчизники перший свій титул здобули перемігши російську команду на чемпіонаті світу в Іспанії у номінації «21х21 боєць» серед чоловіків. Вперше в історії турнірів з середньовічного бою одна країна стала володаркою чемпіонського титулу.

Про це зауважив під час прес-конференції з нагоди перемоги наших співвітчизників на  «World Championship IMCF 2017» президент Всеукраїнської федерації середньовічного бою Володимир Янченко. Він відзначив, що гарним стимулом для таких здобутків стало державне визнання як виду спорту.

«Українська команда стала переможницею майже всіх номінацій на чемпіонаті світу в Данії. Це результат роботи наших спортсменів та всієї нашої країни. Дякуючи Міністерству молоді та спорту, у 2016 році середньовічний бій визнано державним видом спорту. І результат не змусив себе чекати», - наголосив він.

 За словами заступника Міністра молоді та спорту Олександра Яреми, співпраця спортивного відомства з федерацією активна та динамічна.

«Розвиваючи даний вид спорту завданням і держави, і громадськості, зокрема федерації, є подбати про те, щоб якомога більше молодих хлопців та дівчат долучилися до цього виду спорту. Тож важливо спільно сформувати програму дій та особливу увагу звернути на регіони, які ще не охоплені даним видом. І федерація правильно рухається у роботі із шкільною молоддю. Вона створює можливість для школярів зануритися в історію через спорт», - зазначив Олександр Ярема.

Капітан Збірної України з середньовічного бою Олесій Лелюшко  разом з товаришами по команді дворазовими чемпіонами світу Дмитром Тупіченком  та Василем Назаровим розповіли про нелегкі випробування спортсменів, які чекали на них на шляху до перемоги.  Олесій Лелюшко зазначив,  що завдяки успіху в Іспанії та Данії наші співвітчизники наразі очолюють світовий рейтинг, і ці лідерські позиції потрібно й надалі утримувати.

Тож проводиться підготовка та відбіркові змагання до майбутніх турнірів. Зокрема, нагоду захистити титули та показати свою міць наші лицарі матимуть на міжнародному турнірі «Зов героїв», який у вересні традиційно проводить Україна.

 

версія для друку