українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Європа визнала, що євроінтеграція нашої країни – незворотний процес
11.06.2017 | 08:55
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Надавши нам безвізовий режим, Європа перейшла свій внутрішній Рубікон у відносинах з Україною. Про це під час «Церемонії прощання з візовим режимом» на Центральному залізничному вокзалі Києва заявила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Фактично Європа визнала, що євроінтеграція нашої країнипроцес незворотний, – сказала Віце-прем`єр, – Нашу спільну роботу визнали. Ми довели собі і світу, що можемо досягати амбітних цілей. Дуже вірю в те, що цей досвід надихне нас на більші здобутки». Вона зазначила, що кордон між Україною та Європейським Союзом віднині буде лише кордоном, а не бар`єром.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, отримання безвізового режиму – ляпас тим, хто не вірить в Україну: «Протягом останнього часу від різних людей ми чули багато версій про те, яким неповноцінним буде «безвіз». Було би дуже цікаво пригадати їм їхні версії сьогодні».

Коментуючи черги на автомобільних пунктах перетину кордону України з державами-членами ЄС, Віце-прем`єр-міністр повідомила, що триває активна робота з вирішення ситуації, а саме будівництво нових переходів на кордоні з ЄС. «Ми вже працюємо над цим, зокрема, будуються нові під`їзди на українсько-угорському кордоні», – сказала вона, додавши, що нові потяги до ЄС, також спростять українцям шлях до ЄС.

На «Першому безвізовому поїзді» до Перемишля вирушили 40 громадських активістів, аналітиків, експертів митців і журналістів, які працюють з «євроінтеграційною» тематикою. Проводжали їх також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло й Голова відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас. У Перемишлі потяг зустрічатимуть польські громадські діячі, інтелектуали, дипломати, зокрема, Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та екс-депутат Європарламенту і громадський діяч Павєл Залєвський.

«Церемонію прощання з візовим режимом» організувала ГО «Європа без бар’єрів» за участі інтернет-видання «Європейська правда» й Інституту світової політики. Захід відбувається під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Міжнародним фондом «Відродження».

 

 

                                                                   

версія для друку