українська російська англійська
Міністри культури України та Литви обговорили питання налагодження співпраці між країнами
12.06.2017 | 17:58
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук під час робочої поїздки у Литовську Республіку провів офіційну зустріч з Міністром культури Литовської Республіки Ліаною Руокіте-Джонсон.

Під час зустрічі були розглянуті питання культурної співпраці між країнами. Зокрема, Міністр культури України Євген Нищук виступив з ініціативою  проведення у 2017 році в Литовській Республіці проекту «Україна-Литва: культурне партнерство 2017», що представить культуру та мистецтво України.

«Литва давній і надійний партнер України, як у політичному, так і  культурному напрямках. У 2013-2014 роках у найгарячіші моменти поруч з українцями пліч-о-пліч стояли наші друзі з Литви. Така ж єдність є і між нашими культурами -  вистави литовських режисерів, виставки художників та багато іншого завжди збирають навколо себе широке глядацьке коло українців. Аналогічний проект «Литва - Україна: культурне партнерство» вже  реалізовувався  в Україні. Ми побачили та  відчули раніше невідому, але таку цікаву для нас  сучасну Литву,  її самобутність», - сказав Євген Нищук.

«Ми дуже зацікавлені в проведенні такого ж проекту в Литві. Ми хочемо познайомити  вас з сучасною актуальною українською культурою в різних сферах – кіно, фотографії, дизайні, музиці, театральних постановках тощо. Всім тим, чим живуть сьогодні сучасні українські митці, все те, чим підкорюють великі європейські форуми. Я переконаний,  в часи, коли Україна повертається до великої європейської родини, це буде ще одним об’єднуючим фактором».

Також міністри культури України та Литви взяли участь у відкритті  спільного міжмузейного проекту - виставки художніх фотографій «Києво-Печерська Лавра - святиня України».

Виставка діятиме у Литовському художньому музеї (м. Вільнюс) до 25  червня 2017 року та в усій красі продемонструє історичну святиню України, а також проведе історичні паралелі між двома країнами.

«Я переконаний, що відвідувачі зможуть насолодитися виставкою художніх фотографій, яка відображає чарівні й витончені мережива архітектурних шедеврів та фантастичні візерунки внутрішнього оздоблення будівель нашої святині -  Києво-Печерської Лаври», -  відзначив під час свого виступу Євген Нищук.

Він також зазначив, що  поряд з набуттям чинності безвізового режиму  виникають сприятливі можливості для розробки та реалізації нових цікавих спільних мистецьких проектів між Україною та Литвою, одним із прикладів якого є співпраця між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником і Литовським художнім музеєм.

 

версія для друку