українська російська англійська
Остап Семерак: Вирішення проблем із побутовим сміттям є безпосереднім обов'язком місцевої влади
14.06.2017 | 13:47
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Плани організацій сміттєзвалищ повинні розробляти та реалізовувати органи місцевого самоврядування. Водночас в Україні нерідко обласні державні адміністрації не володіють даними щодо наявної кількості сміттєзвалищ у їх регіоні. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Коли ми говоримо про тверді побутові відходи, то це насправді функція органів місцевого самоврядування. Вони повинні розробляти та затверджувати плани організації сміттєзвалищ. Натомість вони нерідко взагалі не володіють інформацією про сміттєзвалища,  їх розташування та стан»,  - пояснив Остап Семерак.

Він зазначив, що влада у регіонах має  більш відповідально підходити до процесу децентралізації та передачі повноважень на місцях.

«Деякі процеси відбуваються не у правильному напрямку. Децентралізація, як і дерегуляція для бізнесу, -  це не  безвідповідальність. Так, це спрощення умов,  але кожен повинен відповідати за наслідки своєї роботи. Коли обласна адміністрація чи мерія не знає, де на її території є сміття, то чи можна  очікувати, що така влада належним чином організує роботу і контроль за ним?», - сказав Міністр екології та природних ресурсів.

Він наголосив, що Уряд більше року працює над створенням умов, які б дозволили органам місцевого  самоврядування належним чином виконували свої функції. 

«Мінприроди започаткувало  електронний сервіс (https://ecomapa.gov.ua). Його завдання залучити громадян до обліку сміттєзвалищ та зрештою зрозуміти, скільки сміттєзвалищ насправді є в Україні.  Також на фінішній прямій Національна стратегія поводження з відходами, яка охоплює всі види відходів і створює законодавчі підстави для формування прозорих умов ведення бізнесу у сфері відходів. Цієї осені плануємо винести на розгляд Парламенту необхідні законопроекти для реалізації  Нацстратегії у подальшому. Думаю, що вони стануть законами», - пояснив Остап Семерак.

Зокрема, він зазначив, що Національна стратегія поводження з відходами передбачає запровадження в Україні економіки замкнутого циклу, мінімізацію утворення відходів та можливість повторно їх використовувати як вторинну сировину.

«Зараз в Україні 95% твердих побутових відходів, тобто комунального сміття, вивозиться на захоронення на сміттєзвалища. У Швейцарії – 0%. Ми повинні рухатися у цьому напрямку», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів України.

Нагадаємо,  7 червня Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час  засідання керівного комітету з підготовки Національної стратегії поводження з відходами в Україні представив остаточну редакцію документа, над яким майже рік працювали три українські міністерства за підтримки GIZ та ЄБРР.

 

версія для друку