українська російська англійська
Держенергоефективності продемонструвало Черкащині переваги реалізації енергосервісу та енергоменеджменту
16.06.2017 | 19:05
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Особливості дії ЕСКО-механізму в бюджетній сфері у 2016 році, перспективи впровадження у 2017 році, а також важливість впровадження заходів енергоменеджменту розкрито експертами та практиками у відповідній сфері під час семінару «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ», що відбувся за ініціативи Держенергоефективності 16 червня у Черкаській облраді.

Для наочності на захід було запрошено представників ЕСКО-компаній, які вклали кошти в термомодернізацію бюджетних закладів й вже сьогодні починають повертати інвестиції від енергоефективних заходів. На Черкащині також випробовують ЕСКО-механізм. Зокрема, у місті Каневі ЕСКО-інвестор веде роботи з модернізації освітлення у дитсадку.

Як пояснив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, цінність енергосервісу полягає у тому, що термомодернізація бюджетних будівель здійснюється не за бюджетні кошти, а за рахунок приватних інвестицій. ЕСКО-компанія повертає їх виключно завдяки досягнутій економії на комунальних послугах.

У ході семінару учасникам було презентовано і переваги впровадження системи енергоменеджменту.

«Енергоменеджмент дозволяє без додаткових бюджетних витрат зменшити енергоспоживання у закладах до 20%», - підкреслив Роман Марецький, заступник директора Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності, розповідаючи детально про особливості впровадження систем енергоменеджменту.

Як повідомили представники місцевої влади, в області проводяться роботи у цьому напрямі. Так, енергомоніторинг запроваджено у 3 містах: Черкаси, Канів та Умань.

Наприклад, у м. Черкаси з 2012 року впроваджено програму «Енергоплан», що охопила 260 бюджетних установ. У перший рік застосування енергомоніторингу дало змогу зменшити використання холодної води на 8%, тепла - на 10%, електроенергії - на 15%. Загалом протягом 4 років використання програми «Енергоплан» та виконання ряду енергоефективних заходів в бюджетних установах економія енергоспоживання склала 30 – 50%.

У 2016 році енергомоніторингом почала займатися влада м. Канева, запровадивши програму «Енергобаланс» у 18 бюджетних установах. У 2017 році у 95 бюджетних закладах Умані розпочато програму «ЕнергоСвіт».

Довідково

Семінар проведено Держенергоефективності спільно з Черкаською ОДА та облрадою за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

Участь у семінарі взяли як представники потенційних замовників енергосервісу, так і ЕСКО-інвестори. Зокрема, це ТОВ «Лед Лайт Солюшн», ТОВ «Інтеренерго Сервіс», ТОВ «ДТЕК ЕСКО».

Захід відвідало близько 100 осіб: представники ОДА та РДА, зокрема й фахівці з питань енергоменеджменту, керівники бюджетних установ, ЕСКО-компанії, компанії-виробники енергоефективного обладнання і матеріалів, представники громадськості, ЗМІ.

 

версія для друку