українська російська англійська
У Франції Голова Держенергоефективності окреслив досягнення України у сфері енергоефективності
29.06.2017 | 11:15
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Цілі України щодо скорочення енергоспоживання, досягнення та нещодавно прийняті закони, а також прогнози щодо зменшення енергоємності вітчизняної економікивсе це презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході круглого столу «Енергоефективність в країнах з економікою, що розвивається», організованого Міжнародним енергетичним агентством 27 червня у Парижі (Франція).

«Україна слідує світовим тенденціями. Ми прийняли Національний план дій з енергоефективності до 2020 року та взяли на себе зобов’язання зменшити енергоспоживання на 9% у 2020 році. Крім цього, Україна стала 20 країною, яка ратифікувала Паризький договір. Ми також усвідомлюємо важливість декаплінгу -  відокремлення економічного росту від збільшення споживання енергоресурсів», - повідомив Сергій Савчук.

«Пріоритетною сферою для реформ залишаються будівлі. 32% кінцевого енергоспоживання припадає саме на цей сектор. Термомодернізація як житлових, так і бюджетних будівель дозволить заощаджувати 9 млрд м3 газу в рік, але потребує чималих інвестицій - до 90 млрд доларів. Тому всі наші ініціативи спрямовані на стимулювання ефективного енергоспоживання у цьому секторі», - пояснив Сергій Савчук.

Голова розповів про результативність програми «теплих» кредитів, якою за три роки скористалося майже 300 тис. родин, залучивши на енергоефективні заходи майже 150 млн доларів. Уряд надав їм фінансову допомогу у розмірі майже 60 млн доларів.

Також Сергій Савчук повідомив про запроваджений у 2016 році енергосервіс у бюджетній сфері та перші враження інвесторів, які усвідомили дієвість цього механізму, рентабельність ЕСКО-проектів у цій сфері та планують розширювати свою діяльність.

«У 2017 році законодавча робота також ознаменувалася перемогами. Цього місяця Парламент прийняв закони, які стануть фундаментом для подальшої ефективної реалізації політики енергоефективності в Україні. Це два закони щодо енергоефективності будівель та щодо комерційного обліку тепла і води», - повідомив Сергій Савчук.

Як пояснив Голова, ключовими особливостями цих законів є запровадження сертифікації енергоефективності будівель, розробка та реалізації національних планів дій із збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням, впровадження 100%-го комерційного обліку теплової енергії та води.

«Ми не зупиняємося на досягнутому і вірні своїм принципам. За оцінками експертів, повне виконання Національних планів дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики до 2020 року дозволить зменшити та замістити споживання такого обсягу традиційних енергоресурсів, що у грошову еквіваленті дорівнює 2,7 млрд доларів. Додаткове зростання ВВП має скласти не менше 0,5-1% в рік», - підсумував Голова.

Загалом, учасники круглого столу-представники різних країн світу поділилися досвідом впровадження стратегій у сфері енергоефективності та обговорили перешкоди на цьому на шляху.

версія для друку