українська російська англійська
Від формальної участі України у реалізації Дунайської стратегії переходимо до конкретних проектів та пропозицій, — В’ячеслав Негода
29.06.2017 | 11:17
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Співпраця в рамках реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону сприятиме економічному розвитку усіх країн-учасниць та створенню кращих умов для жителів регіону. Від формальної участі України у реалізації цієї Стратегії ми переходимо до реальних дій.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час першого засідання Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону, за участі представників обласних державних адміністрацій та центральних органів виконавчої влади.

«Сьогодні ми обговорили подальші кроки, визначили координаційний механізм та інструменти участі України в Стратегії, узгодили пріоритетні проекти, запропоновані центральними органами виконавчої влади та облдержадміністраціями. Також ми виробили та схвалили пропозиції і рекомендації з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії. Отже Координаційний центр – це вже не просто формальна інституція, якою він був з 2011 року, а дійсно активний учасник співпраці з зарубіжними колегами у реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону. І, сподіваюся, незабаром Україна зможе в рамках щорічної ротації очолити координаційну роботу і на міжнародному рівні», — сказав В’ячеслав Негода.

Він також наголосив, що участь України в зазначеній Стратегії ЄС має забезпечити підвищення конкурентоспроможності її регіонів, прискорення євроінтеграційних процесів та наближення рівня життя населення прикордонних регіонів до європейського.

Довідково

Чотири області України з населенням у 6 млн осіб належать до Дунайського регіону (Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська та Чернівецька).

В 2016 році Уряд України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка  визначила пріоритетні напрями, завдання, заходи та 25 основних проектів транскордонного співробітництва, майже половина з яких спрямована на вирішення пріоритетних завдань розвитку саме Дунайського регіону.

У жовтні 2016 року Урядом України прийнято рішення про передачу функцій із забезпечення діяльності Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону» від Мінекономрозвитку до Мінрегіону, оскільки саме Мінрегіон є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади України, який забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику.

версія для друку